Reklama

Bez tajemnic

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 308
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niezwykły aktor w niezwykłym filmie o niezwykłym poecie

Mateusz Kościukiewicz, czyli Janek Wolski z "Bez tajemnic", to aktor niezwykły - nie zależy mu na popularności i sławie, nie bywa na środowiskowych imprezach, nie chce gościć na okładkach kolorowych pism. Do kolekcji ciekawych ról, których ma już w swoim dorobku bardzo wiele, właśnie dołączył kolejną niezwykłą kreację...

"Baczyński", którego premiera zaplanowana jest na najbliższy piątek, to fabularyzowany dokument opowiadający o poecie Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, jego życiu i śmierci, poezji, dzięki której stał się legendą.

Reklama

- Był niezwykłym człowiekiem i niezwykłym poetą, więc nikogo nie powinno dziwić, że film o nim też jest niezwykły - mówi Mateusz Kościukiewicz wcielający się w Baczyńskiego w poetycko-biograficznym obrazie Kordiana Piwowarskiego.

Na uroczystym przedpremierowym pokazie "Baczyńskiego", który miał miejsce w środowy wieczór w jednym z warszawskich multipleksów, zjawili się niemal wszyscy twórcy filmu z Mateuszem Kościukiewiczem na czele i mnóstwo znanych z seriali gwiazd - fanów dobrej poezji i dobrego kina. Obok Mateusza na widowni zasiadły jego filmowe partnerki Katarzyna Zawadzka i Marta Klubowicz. Całej trójce wspaniałych kreacji gratulowali po projekcji "Baczyńskiego" m.in. Julia Rosnowska, czyli Julia Chmielewska z "Julii", Agnieszka Sienkiewicz, czyli Kasia Mularczyk z "M jak miłość", Marieta Żukowska, czyli Aniela z "Anny German", Antoni Królikowski, czyli Kuba z "Nad rozlewiskiem", Olga Borys, czyli Beata z "Galerii", Maja Bohosiewicz, czyli Aneta z "Aidy", Julia Pogrebińska, czyli Agata Gajewska-Pavoni z "Wszystko przed nami", Andrzej Młynarczyk, czyli Tomasz Chodakowski z "M jak miłość", Anna Cieślak, czyli Julia Krawczyk z "Komisarza Aleksa", której towarzyszył Czesław Mozil oraz zdobywca Oscara za całokształt twórczości, ceniony na całym świecie reżyser Andrzej Wajda.

- Gdybym to ja miał nakręcić film o Baczyńskim, bez chwili wahania powierzyłbym główną rolę Mateuszowi Kościukiewiczowi. Żaden inny polski aktor nie pasuje bardziej do tego zadania, o czym właśnie przekonałem się na własne oczy - stwierdził Andrzej Wajda po obejrzeniu "Baczyńskiego".

Fabularyzowany dokument Kordiana Piwowarskiego wejdzie na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek - 15 marca. Tymczasem zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie obszerną fotorelację z uroczystej premiery "Baczyńskiego".

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bez tajemnic | seriale | Mateusz Kościukiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje