Reklama

The Beast

Bestia

Ocena
serialu
4,5
Przeciętny
Ocen: 54
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barker jest mój!"

"Barker jest mój! Choroba pomogła mi lepiej zrozumieć mojego bohatera. Charles to ktoś, kto umiera od wewnątrz" - tak Patrick Swayze mówił o swojej ostatniej roli w "Bestii".

Gdy patrzysz na Patricka Swayze w roli Charlesa Barkera, możesz go sobie wyobrazić, jak podąża drogą weteranów kina Clinta Eastwooda i Tommy'ego Lee Jonesa - to opinia "The Boston Globe" na temat kreacji aktora w serialu "Bestia". Jest ona jedną z wielu, jakie pojawiły się w amerykańskiej prasie po premierze odcinka pilotowego. Krytycy byli zgodni: Barker to rola życia Patricka.

Reklama

Kawa i notatki

W lipcu 2007 roku do rąk aktora trafia skrypt pilotowego odcinka nowej serialowej produkcji Sony Pictures Television. Wysłali mu go scenarzyści Vincent Angell i William Rotko.

Ten drugi wspomina: "Wiedzieliśmy, że Patrick dostaje mnóstwo scenariuszy, więc cierpliwie czekaliśmy na telefon od niego. Zadzwonił po dwóch tygodniach i umówiliśmy się na kawę w hotelu Regent. Przyszedł z mnóstwem notatek i zakomunikował: Już wiem, kim jest Charles Barker. To nie jest wasz bohater. On jest mój! Mogliśmy rozpocząć casting do pozostałych ról".

Tylko jeden warunek

Zdjęcia do odcinka pilotowego powstały na przełomie listopada i grudnia 2007 r. Nie w Waszyngtonie, jak zakładała pierwotna wersja scenariusza, ale w Chicago. To był jedyny warunek Patricka. Poznał to miasto w 1988 roku, gdy kręcił film "Prawo krwi".

"W Chicago czuję się jak w domu. Znam tu każdy bar dla motocyklistów i klub bluesowy" - tłumaczył. I dodawał: "To Chicago jest Bestią".

Musiał być przekonujący, bo zmieniono miejsce akcji, a pilot tak spodobał się szefom Sony, że już 11 stycznia 2008 roku wiadomo było, że powstanie pełna, 13-odcinkowa seria. Cztery godziny po telefonie od producentów serialu Swayze dowiedział się, że zdiagnozowano u niego raka trzustki.

Jamie Erlicht (producent wykonawczy) zdradził: "Patrick zadzwonił osobiście do nas po otrzymaniu wiadomości o chorobie i powiedział: Mam straszne wieści, ale jeśli możecie być cierpliwi i zostać przy mnie, zamierzam wrócić i zrobić ten serial".

Czy producenci myśleli o zmianie aktora?

"Oczywiście, że ta myśl się pojawiła. Był plan B i plan C, ale każdy, kto zobaczył pilota, mówił, że Patrick był niesamowity w roli Barkera" - przyznał Erlicht.

Mordercze miesiące

20 lipca 2008 r. Patrick wrócił na plan w Chicago. Spędził tu cztery i pół miesiąca (do 4 grudnia). Pracował po 12 (a czasem więcej) godzin, przez 5 dni w tygodniu. W weekendy kontynuował leczenie. A kamera mimowolnie rejestrowała, jak, z odcinka na odcinek, traci na wadze...


Serial "Bestia" w każdą niedzielę w Polsacie o godz. 20:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje