Reklama

Belfer

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 1316
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Belfer 2": Aleksandra Konieczna i Mirosław Haniszewski w obsadzie

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. W nowym mieście spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną, Mirosława Haniszewskiego, Aleksandrę Domańską, Krystiana Pestę, Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik.

Aleksandra Konieczna jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Głośno zrobiło się o niej za sprawą filmu "Ostatnia rodzina". Za sportretowanie Zofii Beksińskiej Konieczna otrzymała między innymi Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii Najlepsza główna rola kobieca.

Reklama

W nagrodzonym Srebrnymi Lwami filmie "Jestem mordercą" zagrał natomiast kolejny aktor z obsady drugiego sezonu "Belfra" - Mirosław Haniszewski. Za rolę policjanta Janusza Jasińskiego nominowany był do Polskiej Nagrody Filmowej Orły. Ostatnio wystąpił również w filmie Kasi Adamik - "Amok".

Na ekranie zobaczymy również jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia - Philippe’a Tłokińskiego. Aktor zagrał główną rolę w filmie Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi", który został wyróżniony Nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz nagrodzony za scenariusz na Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych "Młodzi i film".

Nie jest tajemnicą, że w doborze obsady brał również udział odtwórca tytułowej roli w serialu - Maciej Stuhr:

- Towarzyszyłem w wybieraniu młodych talentów, nowych uczniów Belfra - pochwalił się aktor w swojej facebookowej relacji.


To między innymi Stuhr zadecydował, że do "Belfra 2" dołączył również Stefan Pawłowski, starszy brat znanego z pierwszego sezonu Józefa Pawłowskiego. Aktor wciela się w jedną z głównych postaci w serialu "O mnie się nie martw", gdzie jest odtwórcą roli prawnika Marcina Kaszuby. Widzowie znają go również z takich obrazów jak "Jack Strong" czy "Bilet na księżyc".

W  drugim sezonie wystąpi także Aleksandra Domańska, która jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych młodych aktorek. Zagrała już m.in. w takich filmach jak: "Ambassada", "Pod Mocnym Aniołem" czy "Po prostu przyjaźń". Ostatnio wcieliła się również w jedną z głównych ról w najnowszym obrazie Juliusza Machulskiego "Volta".

W obsadzie pojawią się również między innymi: Dorota Landowska, Agnieszka Wosińska, Joanna Sydor, Radosław Krzyżowski, Marek Kasprzyk, Maciej Brzoska, Anna Smołowik i Arkadiusz Brykalski.

Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") oraz Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima.

Za tło wydarzeń drugiego sezonu służyć będą plenery Warszawy i Wrocławia. W roli głównej ponownie zobaczymy Macieja Stuhra.

A co wydarzy się w nowej serii? We wrocławskim liceum, do którego został oddelegowany Zawadzki dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo...swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje