Behawiorysta

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 65
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Behawiorysta": Premiera już dziś! Poznaj bohaterów serialu

"Behawiorysta" – serial na motywach bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza jest już dostępny w serwisie Player.pl! Użytkownicy mogą obejrzeć pierwszy z ośmiu odcinków trzymającej w napięciu produkcji. W roli Gerarda Edlinga - tytułowego behawiorysty, posiadającego umiejętność bezbłędnej interpretacji mowy ciała - zobaczymy Roberta Więckiewicza. Jego przeciwnika Horsta Zeigera - inteligentnego cyberprzestępcę - zagra Krystian Pesta. W serialu pojawią się też inne, barwne i mocne postaci, w które wcielą się m.in. Katarzyna Dąbrowska, Anna Mrozowska, Magdalena Czerwińska, Mirosław Haniszewski, Rafał Zawierucha, Maria Sobocińska czy Anna Próchniak.

Gerard Edling (Robert Więckiewicz)

Obecnie ceniony wykładowca, kiedyś doświadczony prokurator, wydalony z urzędu w atmosferze skandalu. Jest kinezykiem - ekspertem w odczytywaniu mowy ciała, znanym z tego, że potrafi rozszyfrować zachowanie każdego człowieka. Przez kolegów nazwany ironicznie "behawiorystą".

Gerard jest ambitny i nieustępliwy, oddany pracy, co w przeszłości bardzo wpłynęło na jego życie prywatne i doprowadziło do rozłamu w małżeństwie. Teraz stara się odbudować relacje z żoną Brygidą i dorosłą już córką Emilią. Ze względu na swoją niezwykłą umiejętność "czytania ludzi", zostaje nieoficjalnie poproszony o pomoc w śledztwie dotyczącym Horsta Zeigera.

Reklama

Horst Zeiger (Krystian Pesta)

Niezwykle inteligentny i przenikliwy. Outsider. Świetnie porusza się w wirtualnym świecie, Internet nie ma dla niego tajemnic. Znakomicie potrafi odczytywać ludzkie emocje - zgłębił temat kinezyki. Pozornie łagodny i nieszkodliwy. Ma jednak ogromne poczucie krzywdy - obwinia za to nie tylko tych, którzy byli bezpośrednio odpowiedzialni za jego cierpienia w przeszłości, ale także tych, którzy odwracali wzrok, bo "tak było wygodniej". Zabójstwa, których dokonuje na oczach całej Polski, nie wywołują w nim żadnego poczucia winy czy dysonansu - jest przekonany o słuszności swoich działań. W Gerardzie Edlingu znajduje godnego sobie przeciwnika.

Zobacz też: "Behawiorysta": Rafał Zawierucha marzył o takiej roli?

Brygida Edling (Katarzyna Dąbrowska)

Żona Gerarda. Szukała w swoim życiu bezpiecznej przystani i znalazła ją w starszym od siebie, bardziej doświadczonym i władczym Edlingu. Brygida zaufała mu w pełni, oddała się rodzinie i macierzyństwu. Kiedy ich małżeństwo zaczęło się rozpadać, cały jej świat runął, poczucie bezpieczeństwa zniknęło, a zabliźnione rany z przeszłości zaczęły boleć ze zdwojoną siłą. Kobieta przeszła załamanie nerwowe i wpadła w depresję. Teraz próbuje pozbierać się głównie dla córki Emilii.

Emilia Edling (Maria Sobocińska)

Córka Gerarda. Studiuje w Paryżu na artystycznej uczelni. Jej wielką pasją jest malarstwo, marzy o własnym wernisażu. Przenikliwa jak ojciec, bystra i rezolutna. "Córeczka tatusia" - to z nim ma najlepszą relację, Gerard jest jej przyjacielem i idolem. Gdzieś rozminęła się z matką, po której jednak odziedziczyła głębokie pokłady wrażliwości. Bardzo przeżywa informację o kryzysie w małżeństwie rodziców.

Zobacz też: "Behawiorysta": Rafał Zawierucha marzył o takiej roli?

Beata Drejer (Anna Mrozowska)

Prokurator, pracuje w Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Opolu. Zastąpiła na stanowisku Gerarda Edlinga, swojego nauczyciela i mistrza. Trafiła pod jego skrzydła tuż po aplikacji, od niego nauczyła się wszystkiego. Praca to całe jej życie, nie ma czasu na związki, szczególnie, że ostatnia relacja nie zakończyła się szczęśliwie. Beata jako prokurator jest sprawna i konkretna, przy śledztwie dotyczącym Horsta Zeigera współpracuje z komisarzem Rosnerem.

Naczelnik Halina Ubertowska (Magdalena Czerwińska)

Naczelnik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Władcza, mająca posłuch i autorytet wśród podwładnych. Jest twarda, czasem obcesowa, szybko podejmuje nawet trudne decyzje. Praca to jej żywioł. Początkowo nie zgadza się, aby Gerard pracował przy sprawie Horsta Zeigera. Dla niej Edling jest zakałą prokuratury, człowiekiem który skompromitował urząd. Z czasem przekonuje się jednak do jego niekonwencjonalnych metod i pozwala na nieoficjalny udział w śledztwie.

Zobacz też: "Behawiorysta": Nowy serial z Robertem Więckiewiczem

Komisarz Marek Rosner (Mirosław Haniszewski)

Policjant, szef Wydziału Kryminalnego w Opolu. Typ "kowboja". Zadaniowiec. Jest porywczy, decyzje często podejmuje pod wpływem impulsu. Sprawdza się w terenie, działa skutecznie, ale też brawurowo i częściej polega na swoim instynkcie niż procedurach. Przy sprawie Horsta współpracuje z prokurator Beatą Drejer.

Weronika Dzwonek (Anna Próchniak)

Sierżant policji, informatyk, biegła w kwestiach Internetu, również jego mrocznej części - darknetu. Bardzo inteligentna i sprawna. Dla dobra sprawy potrafi działać na granicy prawa. Bardzo angażuje się w śledztwo Horsta Zeigera, a jej umiejętności okazują się niezwykle pomocne.

Sebastian „Gnida” Bielak (Rafał Zawierucha)

Populistyczny dziennikarz śledczy, działający w obszarze Internetu. Prowadzi własne dochodzenie w sprawie Horsta. Streamuje na bieżąco swoje odkrycia, ujawnia niewygodne informacje, często podważa słuszność działań policji i prokuratury. Z czasem zyskuje coraz większą oglądalność i posuwa się do coraz bardziej dwuznacznych praktyk, manipulując przy tym swoimi widzami.

Kolejne odcinki serialu będą udostępniane w Playerze w każdy wtorek (pierwszy odcinek - 4 stycznia 2022).

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Behawiorysta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy