Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 14987
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie lubię planować

- Wiem, że zabrzmi to banalnie, ale w życiu najbardziej cenię zdrowie, rodzinę i przyjaciół - zdradza Dorota Kolak, którą możemy oglądać w dwóch serialach.

Od czterech lat możemy Panią oglądać w „Barwach szczęścia”. Lubi Pani swoją bohaterkę?

Reklama

– Postać Anki jest określona, znam ją bardzo dobrze. Zawsze czeka na mnie w garderobie, razem z kostiumami. Natomiast na planie „Przepisu na życie” jest ciągła przygoda, trwają poszukiwania tej postaci!

Podziwia Pani czasem tę bohaterkę za jej cierpliwość w stosunku do męża?

– Tak, choć ona także jest mi w pewnym sensie bliska. Jako matka i żona mamy podobne problemy. No, może mój mąż nie jest tak apodyktyczny jak ten grany przez Bronka Wrocławskiego, ale też często mamy różne zdania (śmiech). Człowiek jest tak nieprzewidywalny i złożony, że przez całe życie odkrywamy samych siebie.

Z kolei w „Przepisie na życie” gra Pani niezwykle barwną postać.

– Rzeczywiście, przypadła mi ciekawa rola. Irena to matka dorosłej córki i babcia 16-latki. Jest to jednak nietypowa babcia, powiedziałabym nawet babcia dzisiejszych czasów. Ma własne życie, znajomych, często chce się wyrwać spod kurateli nadopiekuńczej córki. To kobieta po przejściach, dosyć apodyktyczna, wiedząca, czego chce.

Myśli Pani, że byłaby babcią podobną do Ireny?

– Raczej tak. Podobnie jak ona jestem osobą raczej zdecydowaną, nie chcę powiedzieć apodyktyczną, choć pewnie moja córka tak właśnie by powiedziała.

Ma Pani swój przepis na życie?

– Im jestem starsza, tym bardziej mi się ten przepis w głowie kształtuje. Dzisiaj jest dosyć banalny. Żyj chwilą, po prostu. Staraj się doceniać każdy moment w swoim życiu. Plany rób najwyżej na dwa dni. Ciesz się z tego, co jest, a nie kombinuj, co będzie za rok.

Czy nie planuje Pani również urlopów?

– Planuję urlop, po czym najczęściej okazuje się, że nie mogę na niego pojechać, ponieważ idę do pracy. I tak jest od kilku lat. W tym roku również planujemy z grupą znajomych wyjechać do ciepłych krajów, ale zobaczymy, czy się uda.

Rozmawiała: Katarzyna Szymanek.

Nie widziałeś ostatniego odcinka? Widziałeś, ale chcesz go sobie przypomnieć? ŚwiatSeriali.pl ma dla Ciebie serialową ściągę. Przeczytaj streszczenie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje