Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 15143
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nadzieja warszawskich teatrów!

Lidia Sadowa, czyli Justyna Grzelak-Kwiatkowska z "Barw szczęścia", okrzyknięta została najlepiej zapowiadającą się gwiazdą stołecznych teatrów. Aktorka otrzymała Feliksa Warszawskiego za podwójną rolę Violi i Sebastiana w przedstawieniu "Wieczór Trzech Króli" w Teatrze Polskim.

Reklama

Młodziutka Lidia Sadowa skończyła Akademię Teatralną zaledwie 3 lata temu, a już znana i ceniona jest przez znawców i wielbicieli teatru. Aktorka właśnie odebrała niezwykle prestiżową nagrodę - Feliksa Warszawskiego. Była nominowana w kategorii "początkujący aktor/aktorka pracujący minimum trzy sezony na scenie" i nie miała sobie równych!

- Jestem szczęśliwa, że doceniono moją pracę. Ta nagroda to potwierdzenie, że wybrałam dobrą drogę zawodową. Miałam ogromne szczęście spotkać w pracy wspaniałych reżyserów i aktorów, od których ciągle mogę się uczyć - powiedziała Lidia odbierając Feliksa.

Feliksy Warszawskie to nagroda przyznawana ludziom warszawskich teatrów. Pierwsza edycja Feliksów odbyła się w sezonie 1998/99. Ich pomysłodawcą i fundatorem był Feliks Łaski, mecenas kultury z Londynu, zmarły w 2004 roku. Po jego śmierci nagrody funduje Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska. Konkurs organizuje co rok inny warszawski teatr - w tym roku był to Teatr Dramatyczny.

Przewodnicząca 13. edycji konkursu Barbara Osterloff oceniła, że miniony sezon teatralny w Warszawie był niezwykle udany.

- Z uporem i optymizmem będę twierdziła, że mamy bardzo bogate życie teatralne w stolicy - podkreśliła podczas uroczystej gali w hotelu Bristol.

Feliksami Warszawskimi za sezon 2010/11 oprócz Lidii Sadowej nagrodzono także Ewę Dałkowską, Jerzego Trelę, Wiktorię Gorodeckają i Łukasza Lewandowskiego.

Jak co roku, także i tym razem, na gali pojawiły się największe gwiazdy stołecznych teatrów. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, kto przyszedł do Bristolu na rozdanie Feliksów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje