"Barwy szczęścia": Postawi sprawę jasno. "Jesteśmy rodziną!"
W 3187. odcinku "Barw szczęścia" Asia (Anna Gzyra) poprosi Huberta (Marek Molak), by pojechał z nią do jej byłych teściów. Będzie przekonana, że pomogą jej w dotarciu do ojca jej syna i załatwieniu zgody na wyjazd chłopca za granicę... Niestety, w ostatniej chwili okaże się, że ktoś spuścił powietrze z opon w samochodzie Pyrki i wyprawę do dziadków Emila (Artem Malashchuk) trzeba przenieść na inny termin.
Sokalska nie będzie chciała, żeby Emil dowiedział się o tym, że poszukuje jego ojca i zamierza spotkać się z jego dziadkami, choć tak naprawdę wcale nie ma na to ochoty.
- Na myśl, że zobaczę swoich byłych teściów... aż przechodzą mnie dreszcze – powie Hubertowi.
- No to nie jedźmy do nich. Załatwmy sprawę paszportu urzędowo i już – zaproponuje Pyrka.
- Bezpośrednio będzie szybciej – stwierdzi Asia.
- Oby tylko Emil niczego się nie domyślił – doda.
Tuż przed wyjazdem do dziadków Emila okaże się, że w dwóch kołach auta Huberta nie ma powietrza.
- Na co najechałem, że poszły aż dwie opony? - wyszepcze Pyrka pod nosem, po czym poinformuje Asię, że muszą przełożyć wizytę u jej eksteściów.
- Szkoda... Niby od rana się stresowałam, ale z drugiej strony nastawiłam się na tę wizytę... - westchnie Sokalska.
Godzinę później Hubert będzie już wiedział, że żadna z opon w jego samochodzie nie jest przebita.
- Ktoś wykręcił wentyle – oznajmi ukochanej.
Pyrka domyśli się, że to sprawka Emila.
- Dobrze, że mamy wokół domu kamery. Zaraz odpalę kompa i przejrzę nagrania – powie na tyle głośno, by chłopak go usłyszał.
Emil spojrzy mu prosto w oczy i przyzna, że to on majstrował przy jego oponach.
- Dlaczego to zrobiłeś? - zapyta Hubert.
- Bo nie chciałem, żeby jakiś zupełnie obcy dla mnie człowiek totalnie zmienił moje życie – wyzna chłopiec.
Asia zacznie tłumaczyć synowi, że musi odnaleźć jego ojca, ale to nic nie znaczy.
- Chodzi tylko o zgodę na paszport – stwierdzi.
- No dobra, może z tymi oponami to był głupi pomysł, ale... ja nie chcę znać mojego ojca. Bo to jest ojciec tylko na papierze – wypali Emil.
- Ja już mam tatę. Tutaj – wyszepcze, wskazując na Huberta.
Jeszcze tego samego dnia Pyrka odbędzie z synem Sokalskiej poważną rozmowę.
- Wiele dla mnie znaczy to, co powiedziałeś – powie chłopcu, a ten niespodziewanie przytuli się do niego.
- Mogę ci mówić "tato"? - zapyta Emil.
- Oczywiście, będę bardzo szczęśliwy – uśmiechnie się Hubert.
- A jak ten mój biologiczny ojciec się pojawi, to nic się nie zmieni, tak? - usłyszy kolejne pytanie.
- Na sto procent. Dla mnie rodzina jest najważniejsza. A my jesteśmy rodziną! – zapewni Emila.
Jak Asia zareaguje na to, że jej syn uważa Huberta za swojego tatę?
Na 3187. odcinek "Barw szczęścia" TVP2 zaprasza w piątek 9 maja o godzinie 20.05.
Czytaj więcej: "Barwy szczęścia": Muszą się rozstać. Już nigdy jej nie zobaczy?