Reklama

"Barwy szczęścia": Odcinek 2526. Kuczma uniknie kary za pożar w Borkach!

W 2526. odcinku „Barw szczęścia” (emisja w poniedziałek 6 grudnia o godzinie 20.10 w TVP2) Aldona (Elżbieta Romanowska) wreszcie pozna wyrok w sprawie Kuczmy (Arkadiusz Nader) oskarżonego o zlecenie puszczenia z dymem swojego domu, przez co mogły spłonąć całe Borki. Grzelakowa będzie w szoku, gdy sędzia ogłosi, iż jej były sąsiad jest... niewinny zarzucanych mu czynów!

Aldona spotka się w sądzie z Wileckim (Piotr Duda), którego gospodarstwo spaliło się doszczętnie w pożarze wznieconym na zlecenie Kuczmy przez Miecia (Marcin Sosnowski).

- Zobaczy pani, wywinie się - powie Grzelakowej mężczyzna i doda, że prawnik Kuczmy tak namotał, że już nic nie wiadomo.

- Wyjdzie, że w ogóle go wtedy w Borkach nie było - westchnie Wilecki.

Aldona będzie jednak dobrej myśli i na salę sądową wkroczy z przekonaniem, że Alfred zostanie skazany i pójdzie za kratki.

"Barwy szczęścia": Odcinek 2526. Adwokat Kuczmy zrzuci całą winę na pana Miecia!

Prokurator w swej mowie końcowej wniesie o uznanie Kuczmy i Doleckiego winnymi zarzucanych im czynów i wymierzenie im kary pozbawienia wolności. Z kolei obrońca poprosi o uniewinnienie jego klienta i przypisanie całej winy panu Mieciowi.

Reklama

- Za czyn odpowiedzialny jest wyłącznie Mieczysław Dolecki. Wiem, świadek, pan Borys Grzelak, utrzymuje, że oskarżony przyznał mu się do podżegania, ale po pierwsze - oskarżony stanowczo temu zaprzecza, a po drugie - świadek, pan Grzelak, od lat pozostawał w konflikcie z oskarżonym i jego winę a priori uznał za bezsporną. Krótko mówiąc, pan Borys Grzelak usłyszał to, co chciał usłyszeć - stwierdzi adwokat Kuczmy.

- Oskarżony jest tak samo zdruzgotany tym, co zrobił Mieczysław Dolecki, jak cała reszta mieszkańców wsi - doda na zakończenie.

Wilecki poderwie się na równe nogi i zacznie krzyczeć, że to, co mówi mecenas, jest kpiną.

- Nie rób pan wariata z Miecia, a z Kuczmy baranka - powie.

Chwilę później sąd zamknie rozprawę i odroczy ogłoszenie wyroku na kilka godzin.

"Barwy szczęścia": Odcinek 2526. Miecio pójdzie siedzieć, Kuczma wyjdzie na wolność!

Po powrocie na salę sędzia ogłosi, co w sprawie Kuczmy i Doleckiego zdecydował razem z ławnikami.

Okaże się, że Miecio został uznany za winnego i skazany na osiem lat więzienia, a Kuczma... oczyszczony z wszystkich zarzutów.

- Materiał dowodowy przedstawiony przez prokuraturę nie pozwolił na rozwianie wszystkich istotnych wątpliwości dotyczących oskarżonego Alfreda Kuczmy - uzasadni wyrok sędzia, po czym na próbującego go przekrzyczeć Wileckiego nałoży karę grzywny.

Aldona będzie zdruzgotana wyrokiem.

Tymczasem wieści z sądu dotrą do Borek. Mieszkańcy wsi postanowią sami wymierzyć karę Kuczmie... Czy Grzelakowa powstrzyma ich przed dokonaniem samosądu?

"Barwy szczęścia": Odcinek 2526. Kiedy i gdzie obejrzeć?

2526. odcinek "Barw szczęścia" zostanie wyemitowany w poniedziałek 6 grudnia o godzinie 20.10 w TVP2.

 

AIM
Dowiedz się więcej na temat: "Barwy szczęścia"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama