Barwy szczęścia

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 19525
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": Natalia i Malwina na tropie afery!

Natalia (Maria Dejmek) wpadnie na trop gangu pośredników fikcyjnych małżeństw. By przyłapać przestępców na gorącym uczynku, zdecyduje się wystawić im... Malwinę (Joanna Gleń) jako kobietę gotową za odpowiednią zapłatą zawrzeć ślub z cudzoziemcem potrzebującym polskiego obywatelstwa!

W 2439. odcinku "Barw szczęścia" (we wtorek 4 maja godzinie 20.10 emisja w TVP2) Natalię odwiedzi w kancelarii Halina Kałuża (Marta Zięba).
Kobieta poprosi prawniczkę o pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty za... ślub z obywatelem Pakistanu, niejakim Omarem.

- Chodzi o fikcyjne małżeństwo - zacznie.

- Rok temu straciłam pracę i zostałam bez grosza. Byłam w desperacji. Ta firma ogłaszała się w Internecie. Pieniądze dla mnie, dla Omara - polskie obywatelstwo. Płatność miała być w ratach. Skończyło się tylko na pierwszej wypłacie - powie.

Reklama

Natalia od razu uprzedzi Halinę, że bardzo trudno będzie odzyskać pieniądze, bo proceder, w którym wzięła udział, jest przestępstwem. Okaże się, że problem Kałuży jest o wiele bardzie skomplikowany.

Kobieta wyzna Zwoleńskiej, że kilka dni wcześniej zgłosili się do niej ludzie, którzy twierdzą, że jej "mąż" zaciągnął w kilku parabankach kredyty na łączną kwotę około pięćdziesięciu tysięcy złotych i... nie spłaca ich.

- Grożą mi teraz komornikiem - westchnie, a na pytanie Natalii, czy podpisywała jakąś zgodę na kredyt, stwierdzi, że przed ślubem podsunięto jej do podpisu tyle różnych dokumentów, że nie wie...

- Mam wszystkie te dokumenty - Kałuża uprzedzi pytanie prawniczki, podając jej plik papierów.

Natalia poradzi Halinie, by jak najszybciej zgłosiła się na policję i opowiedziała swoją historię.

- To niemożliwe. Popełniłam przestępstwo. Zamkną mnie. Odbiorą mi syna... - wyszepcze Kałuża, a Zwoleńska obieca jej, że coś wymyśli, by pomóc w załatwieniu sprawy.

Następnego dnia Natalia spotka się z fikcyjnym mężem swojej klientki. Dowie się od niego, że spłacił wszystkie swoje zobowiązania, ale firma windykacyjna wciąż nie daje mu spokoju.

Zwoleńska od razu zorientuje się, że za problemami Pakistańczyka może stać pośrednik fikcyjnych małżeństw. Aby poznać sposób jego działania, Natalia wyśle na spotkanie z nim... Malwinę. Brodzińska zjawi się u pośrednika i zasugeruje mu, że jest gotowa wyjść za cudzoziemca, bo potrzebuje pieniędzy!

Czy przestępca połknie przynętę? Czy Malwina i Natalia rozpracują szajkę zajmującą się nielegalnymi fikcyjnymi małżeństwami?

Źródło: AIM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama