Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 12504
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": Królowa polskich seriali, Ilona Łepkowska, kończy 60 lat!

- Kobiety z mojego rocznika mogą już iść na emeryturę – powiedziała niedawno Ilona Łepkowska. W piątek - 11 lipca - autorka scenariuszy najpopularniejszych polskich seriali kończy 60 lat... Ale wcale nie zamierza zostać emerytką!

Ilona Łepkowska nie bez przyczyny nazywana jest (choć bardzo nie lubi tego określenia) królową polskich seriali. Seriale realizowane na podstawie jej pomysłów i scenariuszy oraz produkowane przez nią to największe telewizyjne hity przyciągające przed ekrany miliony widzów... "M jak miłość", "Na dobre i na złe" i "Barwy szczęścia" nagrodzone zostały Złotymi Telekamerami "Tele Tygodnia", co oznacza, że wcześniej trzykrotnie triumfowały w plebiscycie najchętniej czytanego polskiego tygodnika.

Reklama

Dwa lata temu jedno z pism obwieściło, że królowa... abdykuje, bo jej ostatni serial "Wszystko przed nami" nie odniósł sukcesu, jakiego się spodziewała!

- To kłamstwo. Nie wybieram się na emeryturę - powiedziała wtedy Ilona Łepkowska, dodając, że rozśmieszyła ją ta wyssana z palca informacja.

Ostatnio Ilona Łepkowska potwierdziła jednak, że w lipcu zamierza odejść z posady producenta "Barw szczęścia".

- Definitywnie, choć to nie jest łatwe. Próbowano mnie zatrzymać, bo odejście współproducenta i głównego pomysłodawcy fabuły to zawsze dla serialu ryzyko - wyznała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", tłumacząc, że jak każdy normalny człowiek ma czasem prawo, żeby odpocząć.

Ilona Łepkowska nie planuje jednak odpoczywać zbyt długo. Wiadomo już, że pracuje nad zupełnie nowym serialem, który emitowany będzie w telewizji HBO, oraz pisze scenariusz filmowy. Dogląda też - jako koproducentka - montażu filmu "Warsaw by Night" Natalii Korynckiej-Gruz, którego premiera zaplanowana jest na 6 lutego przyszłego roku.

Ilona Łepkowska jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zaocznego Studium Scenariuszowego przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jako scenarzystka zadebiutowała w 1983 roku filmem "Wakacje z madonną". Kolejny film, do którego napisała scenariusz, był jednym z największych kinowych przebojów lat 80-tych ubiegłego wieku. Komedia "Och, Karol" cieszy się dziś mianem kultowej i wciąż jest bardzo chętnie oglądana przez kolejne pokolenia Polaków.

Pierwszym serialem, który wyszedł spod pióra Ilony Łepkowskiej, był przeznaczony dla dzieci "Kacperek", kolejnym - niezapomniane "Radio Romans", a potem... "Klan", po którym nastąpiła w polskiej telewizji "era Łepkowskiej" - "Na dobre i na złe" emitowane jest w Dwójce nieprzerwanie od 1999 roku, z bohaterami "M jak miłość" spotykamy się od 14 lat, a "Barwy szczęścia" cieszą się wielką popularnością już 8. sezon.

- Chciałabym pracować mniej i mieć trochę więcej czasu dla siebie - wyznała niedawno Ilona Łepkowska, dodając, że nie oznacza to wcale, iż zamierza przejść na emeryturę.

Scenarzystka najpopularniejszych polskich seriali i producentka telewizyjnych oraz kinowych hitów w piątek - 11 lipca - kończy 60 lat.

Dowiedz się więcej na temat: Ilona Łepkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje