Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 17912
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": ”: Iza podrzuci Łukaszowi córkę!

Iza (Agnieszka Warchulska) poinformuje Łukasza (Michał Rolnicki), że wygrała prestiżowy konkurs i będzie musiała przez kilka miesięcy pracować w Nowej Hucie. Artystka poprosi Sadowskiego, by wziął do siebie Paulinkę (Lena Jastrzębska), bo ona z pewnością nie znajdzie czasu, żeby zajmować się córką...

W 2317. odcinku "Barw szczęścia" (emisja w TVP2 w piątek 30 października o godzinie 20.10) Iza zjawi się u Łukasza w wyśmienitym humorze i z butelką szampana w dłoni.

- Pogratuluj mi. Wygrałam konkurs na artystyczną aranżację przestrzeni postindustrialnej w Nowej Hucie. Wiesz jaka była konkurencja? Wyciągaj kieliszki  - powie, uśmiechając się do Sadowskiego.

- To mój wielki dzień - doda.

Iza wyzna Łukaszowi, że od dawna marzyła o pracy, która jest prawdziwym wyzwaniem i której dodatkowym bonusem jest... bardzo wysokie honorarium.

Reklama

- Nie masz pojęcia jaka to dla mnie szansa, odkuję się po chorobie - w dwa miesiące zarobię tyle, co normalnie przez rok - stwierdzi.

- Jest jednak... haczyk - westchnie.

Okaże się, że Iza będzie musiała codziennie dojeżdżać do pracy z Krakowa, gdzie mieszka, na Śląsk. Do domu wpadać będzie jedynie, by zmienić ubranie i się przespać.

- Może mógłbyś mi pomóc? - powie błagalnym tonem, patrząc Sadowskiemu prosto w oczy.

Łukasz w pierwszym momencie nie zrozumie, o jaką pomoc jej chodzi. Dopiero po chwili dotrze do niego, że Małek chce mu... podrzucić Paulinkę!

- Muszę wiedzieć, że się tego podejmiesz. Zaczynam pracę w przyszłym tygodniu - Iza jasno postawi sprawę.

Łukasz zacznie wymigiwać się od odpowiedzialności za córkę, twierdząc, że ma zbyt wiele na głowie, bo ma przecież rodzinę, a poza tym Paulince trzeba by znaleźć jakąś dobrą szkołę...

- Przepraszam, nie było tematu. Szampan uderzył mi do głowy i przez chwilę zapomniałam, że nie jestem już artystką bez zobowiązań, ale samotną matką. Powiem Paulince, że jednak nie dostałam tego zlecenia - Iza nagle zmieni front.

Sadowski stwierdzi, że wcale nie mówi "nie", ale po prostu musi pomyśleć. 

Kilka godzin później Łukasz zadzwoni do Izy, by poinformować ją, jaką decyzję podjął.

- Powinnaś wziąć to zlecenie, to twoja wielka szansa. Musimy tylko załatwić Paulince przeniesienie do szkoły w Warszawie - powie i zażartuje, że chyba nie ma innego wyjścia, jak tylko zostać tatą na pełny etat.

Jak na fakt, że Paulinka na kilka miesięcy zamieszka z Łukaszem, zareaguje przebywająca akurat za granicą Kasia (Katarzyna Górka)?

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje