Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 16204
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Barwy szczęścia": Amelia zaopiekuje się bezdomnym narkomanem!

Amelia (Stanisława Celińska) wyciągnie pomocną dłoń do bezdomnego narkomana Wolana, w roli którego zobaczymy piosenkarza Krzysztofa Antkowiaka. Z kolei Waleria (Ewa Ziętek) postanowi zaopiekować się... Cariną (Divine Kitenge-Martyńska), która wyda się jej bardzo samotna i nieszczęśliwa.


W 1845. odcinku "Barwy szczęścia" (16 kwietnia w TVP2) przed sklepem Aldony (Elżbieta Romanowska), która wpadnie na pomysł, by produkty spożywcze ze zbliżającym się terminem przydatności do spożycia dawać bezdomnym, Amelia spotka młodego narkomana. Zrobi się jej żal Wolana, gdy ten wyzna jej, że chciałby zerwać z nałogiem, ale brak mu motywacji. Postanowi mu pomóc.

Człowiek w potrzebie...

Reklama

Wiśniewska najpierw kupi Wolanowi jedzenie, a potem zaprosi go do domu, by dać mu koc i trochę ubrań po Tomaszu (Kazimierz Mazur). Chłopak nie będzie jednak chciał wejść do mieszkania, żeby nie sprawiać Amelii kłopotu. Zostanie na klatce schodowej. W pewnej chwili niespodziewanie zaatakuje go były przewodniczący wspólnoty mieszkańców osiedla Pod Sosnami.

- Wynoś się stąd, bo zadzwonię po policję! - krzyknie Jaworski (Jacek Kałucki).

- Panie Krzysiu, spokojnie - Wiśniewska stanie w obronie Wolana. - Pan, taki dobry katolik, wie chyba, że bliźnim trzeba pomagać - powie. - Człowiek jest w potrzebie - doda.

Jaworski poradzi jej, żeby zaprosiła bezdomnego do siebie, a nie urzędowała z nim na schodach. Wolan weźmie od Amelii ubrania i podziękuje za jedzenie.

- Ja już lepiej pójdę - szepnie. - Nie waż mi się tu wracać! - krzyknie za nim Krzysztof. - Chce pani pomagać? Wspaniale, ale nie na terenie osiedla. To nie jest przytułek dla bezdomnych - warknie na Wiśniewską.

Sama w obcym kraju

Chęcią niesienia pomocy potrzebującym zapała też Waleria. Żona Stefana (Krzysztof Kiersznowski) pozna po porannej mszy Carinę, rozczuli się nad jej losem i dojdzie do wniosku, że musi zrobić wszystko, by dziewczyna nie czuła się samotna.

- Poznam ją z ludźmi i wprowadzę w społeczność parafii - powie mężowi.

- Nie masz swojego życia? - zapyta ją Górka, przerażony, że Waleria, zbliżając się do Cariny, w końcu dowie się, iż ciemnoskóra kelnerka jest jego nieślubną córką.

- Mam swoje życie, ale widzę też potrzeby innych. Ona jest sama w obcym kraju, bez matki, bez ojca... Ktoś jej powinien pomóc - stwierdzi Koszykowa.

Więcej na temat Krzysztofa Antkowiaka znajdziecie w serwisie muzyka.interia.pl!

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje