Barwy szczęścia
Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 20129
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": Agata i Paweł zostaną freeganami!

Niebawem Paweł (Mateusz Rzeźniczak) przekona Agatę (Natalia Zambrzycka), że powinni żyć według własnych zasad, nie oglądając się na innych. Zamieszkają w starym, opuszczonym i zniszczonym domu. On dostanie od sąsiada kosz jajek, a ona przyniesie ze sklepu darmowy – bo przeterminowany – jogurt.

Początkowo Pyrkówna bez entuzjazmu podejdzie do propozycji Pawła, by żyli jak freeganie i wprowadzili się do starego, opuszczonego domu.

- Wygląda spoko, tylko ta lokalizacja... Strach tu wracać w nocy - powie dziewczyna w 1561. odcinku "Barw szczęścia" (emisja we wtorek 20 grudnia w TVP2), ale Piasecki od razu ją uspokoi, obiecując, że zawsze będzie po nią wychodził na przystanek.

- To jak? Decyzja podjęta? Zamieszkamy tu? - zasypie Agatę pytaniami, a widząc jej szeroki uśmiech, aż podskoczy z radości.

Bez obrastania w przedmioty

Nie będzie jednak zachwycony, kiedy zorientuje się, że jego ukochana zamierza zabrać ze sobą z domu Pyrków kilka kartonów niepotrzebnych - według niego - rzeczy.

Reklama

- Nie będziemy obrastać w przedmioty! - stwierdzi i doda, że wystarczy im jeden garnek i sztućce, a suszarka do włosów czy żelazko to już fanaberia.

- Sama widziałaś, jak tam ludzie żyją, bez ilu rzeczy można się obyć - powie.

Agata przestraszy się, że chłopak chce ją wciągnąć do jakiejś sekty.

- Jeśli nie jesteś gotowa, by tak radykalnie zmieniać swoje życie... - usłyszy.

- Suszarka zostaje, a my się wyprowadzamy - przerwie Pawłowi, nie zdając sobie sprawy z tego, że szybko pożałuje tej decyzji i zatęskni za domem.

Co to jest freeganizm?

Warto wiedzieć, że freeganie odrzucają wszelkie przejawy konsumpcjonizmu i są przeciwni wydawaniu fortuny na jedzenie, które i tak się marnuje. Freeganizm to styl życia polegający na poszukiwaniu jedzenia w śmietnikach czy znajdujących się przy sklepach i restauracjach kontenerach na przeterminowane produkty lub odpadki.

Wolność, ekologia, zdrowie - to podstawowe wartości, jakimi kierują się w życiu freeganie potrafiący funkcjonować bez pieniędzy i stawiający na społeczność, hojność, współpracę i dzielenie się.

Freeganizm polega na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii i buncie przeciwko społeczeństwu opartemu na materializmie, współzawodnictwie i zachłanności.

Agencja W. Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy