Reklama

Aż po sufit!

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 165
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

W Gdyni powstaje nowy serial "Aż po sufit"

Skwer Kościuszki, Promenada Królowej Marysieńki, ulica Świętojańska, porty - jachtowy i handlowy, Sea Tower, plaża Babie Doły i Tawerna Orłowska - to miejsca w Gdyni, które "zagrają" w serialu obyczajowym telewizji TVN. Emisja planowana jest na wrzesień.


Reklama


W Gdyni powstają zdjęcia do nowej produkcji TVN, do serialu obyczajowego "Aż po sufit!", który będzie współczesną sagą rodzinną pełną tajemnic. Wcześniej zdjęcia były kręcone w Warszawie.

"Życiowe zakręty, miłosne wzloty i upadki oraz walka o własne marzenia - to losy rodziny Domirskich (...) to historia o tym, że tak naprawdę wszystkie drogi - nawet nas dorosłych - prowadzą do domu" - podaje biuro prasowe TVN. W role bohaterów wcielą się Edyta Olszówka, Cezary Pazura, Karolina Staniec, Krzysztof Chodorowski oraz Kamil Szeptycki.

Jak mówi Dorota Chamczyk, producentka serialu, cytowana w komunikacie biura prasowego urzędu miasta w Gdyni "od samego początku pracy nad serialem uważaliśmy, że Gdynia jest idealnym miejscem dla zaprezentowania historii naszych bohaterów". Bowiem głównych bohaterów, czyli Joannę i Andrzeja, ukształtowała "polityczno-społeczno-wolnościowa" przeszłość.

Wiceprezydent Gdyni odpowiadająca m.in. za promocję miasta, Katarzyna Gruszecka-Spychała uważa, że "Gdynia ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o niebanalne plenery i klimat nowoczesnego miasta". Miasto zaproponowało lokalizacje, które mają się konsekwentnie pojawiać w całym serialu. Oceniła, że "to dobra inwestycja w promocję miasta, której koszt to 250 tys. zł".

Nie ukrywa, że Gdynia liczy na to, że tak jak to się dzieje w przypadku Torunia, miasto odniesie wymierne ekonomiczne korzyści, będzie jeszcze chętniej i liczniej odwiedzane, a mieszkańcy, zachęceni serialowymi ujęciami, będą odkrywać je na nowo.

Serial "Aż po sufit!" jest przygotowywany przez ekipę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Producentem jest Dorota Chamczyk, znana m.in. z "Lekarzy", "Teraz albo nigdy", "Magdy M." czy "Na Wspólnej". Kierownikiem produkcji został Przemysław Malec. Od strony reżyserskiej nad serialem czuwa Bartek Konopka oraz Julia Kolberger. Zdjęcia do serialu realizuje Jeremi Prokopowicz oraz Tomasz Dobrowolski. Za scenografię odpowiada Barbara Ostapowicz, a za kostiumy Ola Staszko.

"Aż po sufit!" to kreatywna adaptacja produkcji "Packed to the Rafters", nadawanej przez telewizję Seven Network. Losy rodzinny Raftersów były absolutnym numerem jeden wśród australijskich seriali. Do dziś "Packed to the Rafters" ma miano kultowego serialu. Za polskie scenariusze odpowiada zespół scenarzystów pod kierunkiem Marcina Baczyńskiego, scenarzysty filmu "Listy do M."

Na 16 lipca planowany jest dzień otwarty dla mediów na planie filmowym.

Dowiedz się więcej na temat: Aż po sufit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje