Arrow Arrow
Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 108
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Arrow": Stephen Amell wspiera rodzinę tragicznie zmarłego kolegi. Wzruszający gest

Dave McLean, członek pionu oświetleniowego przy serialu "Arrow", odebrał sobie życie 9 października 2023 roku, kilka dni po swoich 50. urodzinach. Jego przyjaciele rozpoczęli zbiórkę na jednym z serwisów crowdfundingowych. Środki wspomogą rodzinę zmarłego w tym trudnym czasie. Akcję wsparł Stephen Amell, gwiazdor "Arrow".

"W czasie realizacji ośmiu sezonów 'Arrowa' Dave McLean stał się nie tylko przyjacielem, ale też rodziną" - mówił Amell w wideo opublikowanym na swoim profilu w serwisie Instagram. "Dave odszedł o wiele za szybko, z powodów, którym było można przeciwdziałać. Każda kwota pomoże, podobnie jak szerowanie tego posta, ponieważ zdrowie psychiczne jest czymś, o czym powinniśmy rozmawiać". 

Aktor opowiedział o zmarłym współpracowniku więcej w rozmowie z portalem "Deadline". "Dave i problemy [psychiczne] są bliskie mojemu sercu [...] jeśli ktoś boi się porozmawiać o swoich, niech pamięta, że ten strach go nie definiuje. Na planie 'Arrowa' stworzyliśmy środowisko przypominające rodzinę i fakt, że straciliśmy jej członka, sprawia mi ból. Intencją stojącą za zbiórką jest pomoc żonie Dave'a i jego dzieciom w dojściu do siebie". 

Reklama

"Arrow": Zbiórka środków dla rodziny członka ekipy serialu

Na stronie, na której zbierane są pieniądze, wypowiedziała się także Linea, wdowa po McLeanie. "Dave chronił nas przed życiowymi trudami, ale waga jego własnej walki okazała się ostatecznie za duża" - napisała. "Dziś, w tym trudnym czasie, zaczynam nowe życie, pełne wyzwań czekających na samotnego rodzica po operacji, który stara się zapewnić wsparcie swoim dzieciom, gdy te przeżywają żałobę". 

"Z pokorą prosimy o pomoc" - kontynuowała. "Każde wsparcie pomoże w budowie mostu między pełną wyzwań teraźniejszością a nadzieją na stabilną przyszłość. Będziemy na zawsze wdzięczni za współczucie i hojność okazane naszej rodzinie w tym ciężkim okresie".

McLean oraz wielu innych pracowników branży filmowej odebrało sobie życie w czasie kilkumiesięcznego zatrzymania produkcji filmów, seriali i programów telewizyjnych wynikających ze strajków. Ich działania tłumaczono stresem i kłopotami finansowymi wynikającymi z kilkumiesięcznego okresu bezrobocia. 

----------------------------------------------------------------------

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 lub 116 111 lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Arrow
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama