Apple TV+: Seriale
Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 23
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władcy przestworzy": Zwiastun serialu Stevena Spielberga bez Joanny Kulig

26 stycznia 2024 w serwisie Apple+ zadebiutuje dziewięcioodcinkowy serial "Władcy przestworzy" - wyczekiwana kontynuacja trylogii Stevena Spielberga i Toma Hanksa, której poprzednie części stanowią: "Kompania braci" i "Pacyfik". W jednej z ról zobaczymy Joannę Kulig. Polskiej aktorki na próżno szukać jednak w opublikowanym właśnie zwiastunie produkcji.

Rozgrywający się w trakcie II wojny światowej serial "Władcy przestworzy" opowiada o załodze alianckiego bombowca 8. Armii Powietrznej, która musi walczyć o przetrwanie daleko za linią wroga.

W głównej roli zobaczymy Austina Butlera ("Elvis"), któremu partneruje Callum Turner ("Fantastyczne zwierzęta").

W pozostałych rolach wystąpią: Anthony Boyle, Nate Mann, Rafferty Law, Barry Keoghan, Josiah Cross, Branden Cook Ncuti Gatwa i Joanna Kulig.

Reklama

Producentami "Władców przestworzy" są Tom HanksSteven Spielberg i Gary Goetzman - twórcy seriali "Kampania braci" (2001) i "Pacyfik" (2010). Serial oparty jest na książce Donalda L. Millera pod tym samym tytułem. Za scenariusz odpowiada John Orloff ("Kompania braci"). Budżet produkcji wyniósł około 300 milionów dolarów.

Jednym z reżyserów projektu jest Cary Joji Fukunaga - twórca ostatniego filmu o przygodach Bonda "Nie czas umierać".

Pierwsze dwa odcinki "Władców przestworzy" zadebiutują w serwisie Apple+ 26 stycznia 2024. Finał produkcji zostanie wyemitowany 15 marca.

Joanna Kulig w serialu "Władcy przestworzy"

Joanna Kulig zagra Polkę, która nawiązuje romans z głównym bohaterem granym przez Calluma Turnera.

"Moja rola w 'Masters of the Air' nie jest duża - muszę to podkreślić, żeby nikt później nie był później rozczarowany tym, co zobaczy. Zależało mi, by spotkać się na planie z Carym Fukunagą, którego bardzo cenię" - podkreślała w rozmowie z PAP Life polska aktorka, która pojawić ma się w czwartym odcinku serialu (na próżno szukać jej w zwiastunie produkcji).

"Moją bohaterką jest Paulina, która pracuje w polskiej ambasadzie w Londynie. Miała męża pilota, który został zestrzelony, jest osobą mocno straumatyzowaną. W polskiej restauracji poznaje głównego bohatera (majora amerykańskich sił powietrznych, Johna Egana), w którego wciela się Callum Turner. Wdaje się z nim w romans. Ta relacja jest trudna, bo wpisana jest w II wojną światową, gdy ludzie czuli nieustanny lęk przed śmiercią" - opowiadała Kulig. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kulig
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy