Apple TV+: Seriale

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Twórca "Peaky Blinders" autorem serialu o założycielu marki Ferrari

We Włoszech trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia zdjęć do serialu zatytułowanego "Ferrari". Scenariusza tej produkcji napisał Steven Knight ("Peaky Blinders", "Locke") na motywach książki Luki Dal Monte zatytułowanej "Ferrari Rex". Jednym z producentów "Ferrari" będzie Paolo Sorrentino ("Wielkie piękno"), a reżyserią zajmie się twórca "Suburry" Stefano Sollima.

Jak informuje portal "Variety", fabuła serialu skupi się na Enzo Ferrarim i jego misji zbudowania najszybszego samochodu wyścigowego w historii. Zanim jednak do tego doszło, wydarzyło się w życiu Ferrariego kilka tragedii. W latach 1956-1961 Ferrari przebudował swój zespół wyścigowy właściwie od zera. Gdy został zdradzony przez swojego najlepszego kierowcę Juana Manuela Fangio, Ferrari zatrudnił pięć wschodzących gwiazd sportów motorowych, by prowadziły jego drużynę do zwycięstwa. A wszystko to odbyło się w cieniu żałoby po śmierci pierworodnego syna Dino.

Reklama

"Ferrari": Nowy serial platformy Apple TV+

"Jestem podekscytowany tym, że mogę opowiedzieć tak sugestywną historię legendarnego człowieka i stworzonej przez niego ikonicznej marki. Niezwykłe życie Ferrariego zostało zdefiniowane przez jego dramatyczną osobistą i zawodową podróż. Serial będzie celebracją niezwykle złożonej i fascynującej istoty ludzkiej" - oświadczył Steven Knight.

"Jako Włoch, odbieram to za zaszczyt, że będę mógł opowiedzieć historię Enzo Ferrariego jako lśniącego przykładu włoskiej doskonałości. Poprzez jego stosunek do pięciu kierowców, których 'adoptował' do swojej drużyny wyścigowej po śmierci swojego syna, pokażemy jego wyjątkowe cechy, wielki geniusz oraz mroczną obsesję, która uczyniła tego człowieka legendą" - dodał Stefano Sollima.

"Ferrari" będzie drugim serialem stworzonym przez Stevena Knighta dla Apple TV+. Filmowiec zrealizował dla tej platformy także serial "See". Na premierę czeka trzeci, a zarazem ostatni sezon tej produkcji.

Serial "Ferrari" nie jest jedyną produkcją, która ma pokazać życie i dokonania Enzo Ferrariego. Swój nowy film poświęcił mu też Michael Mann. W lutym informowano, że w rolę Ferrariego wcieli się w tej produkcji Adam Driver.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy