Apple TV+: Seriale
Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

To jeden z najlepszych współczesnych seriali. Wznowiono prace nad drugim sezonem

Ekipa serialu "Rozdzielenie" wróciła na plan drugiego sezonu show Apple TV+ po przerwie spowodowanej strajkiem hollywoodzkich scenarzystów i aktorów.

"Rozdzielenie" to thriller science fiction opowiadający o Lumon Industries - firmie próbującej wyznaczyć nowe standardy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wykorzystując w tym celu nowoczesną technologię pozwalającą odseparować wspomnienia z pracy od zwykłych wspomnień.

Główną rolę gra w nim Adam Scott (znany m.in. z "Parks and Recreation"), który wciela się w członka zespołu poddanego temu eksperymentalnemu zabiegowi. W serialu występują też: Christopher Walken, zdobywca Oscara za rolę w filmie "Łowca jeleni", oraz Patricia Arquette, nagrodzona Oscarem za rolę w filmie "Boyhood". Według zapowiedzi Apple w drugim sezonie do obsady serialu dołączą m.in. Bob Balaban (nominowany do Oscara za "Gosford Park"), Gwendoline Christie (m.in. "Gra o tron" i seria "Gwiezdne wojny"), Merritt Wever (zdobywczyni nagród Emmy za "Godless" i "Siostra Jackie") oraz John Noble (m.in. "Fringe" i seria "Władca Pierścieni").

Reklama

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na platformie Apple TV+ w 2022 roku.

Produkcja była triumfatorem 75. gali Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. "Rozdzielenie" otrzymało nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy dramat i najlepszy nowy serial. Show otrzymało także dwie statuetki Emmy. 

"Rozdzielenie": Forma ma znaczenie

"Stworzone przez Dana Ericksona i wyreżyserowane m.in. przez Bena Stillera 'Rozdzielenie' zachwyca nie tylko mnogością poruszanych wątków, ale również sposobem ich podania. W tym serialu forma naprawdę ma znaczenie. Począwszy od pracy operatorskiej skupionej na wąskiej palecie barw przez efektowne zbitki montażowe po scenograficzne zróżnicowanie przestrzeni, twórcy chcą wpłynąć na nas nie tylko poprzez intrygującą i zagadkową fabułę. Całości dopełnia fantastyczne aktorstwo na czele z grającym Marka, everymana o sympatycznej twarzy, Adamem Scottem i partnerującymi mu Patricią Arquette, Zachiem Cherrym, Britt Lower oraz Johnem Tururro i Christopherem Walkenem. Romans tych ostatnich to jeden z najlepszych wątków miłosnych pokazanych w telewizji w ostatnich latach. Podobnie zresztą jak wywrotowy finał 'Rozdzielenia'" - pisał dla Interii Krystian Zając.

Reżyserią drugiego sezonu serialu "Rozdzielenie" ponownie zajmie się Ben Stiller, zaś scenariusz napisze Dan Erickson.

Produkcja drugiego sezonu rozpoczęła się w październiku 2022 r., ale została przerwana w maju zeszłego roku przez strajki aktorów i scenarzystów.

W poniedziałek Apple TV+ opublikowało czarno-białe zdjęcie gwiazdy serialu Adama Scotta na planie produkcji. Towarzyszy mu krótki komunikat Bena Stillera: "Powrót do pracy".

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy