Apple TV+: Seriale
Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 23
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Światowy hit powstaje w Polsce. Trwają prace na planie

Świątynia Opatrzności Bożej "wystąpi" w trzecim sezonie serialu "Fundacja" - hitu platformy Apple TV+. Dziś rozpoczynają się zdjęcia w Warszawie. Nie jest to jedyna lokacja w Polsce, która pojawi się w serialu.

"Fundacja": Fabuła i obsada

Serial "Fundacja" jest oparty na trylogii Isaaca Asimova, opowiadającej o grupie wyrzutków, którzy pragną odbudować cywilizację i ocalić resztki ludzkości, podczas gdy Imperium Galaktyczne upada. Pierwsze dwa sezony serialu są dostępne na Apple TV+. Produkcja powróci z trzecim sezonem. 

W obsadzie serialu możemy zobaczyć Lee Pace’a (Brat Dzień), Jareda Harrisa (Hari Sheldon), Lou Llobell (Gaal), Leah Harvey (Salvor), Laurę Birn (Demerzel), Cassiana Biltona (Brat Świt), Terrence’a Manna (Brat Zmierzch), a także: Isabella Laughland, Kulvinder Ghir, Ella-Rae Smith, Holt McCallany, Rachel House, Nimrat Kaur, Ben Daniels i Dimitri Leonidas.

Reklama

"Fundacja": Sceny do trzeciego sezonu są kręcone w Polsce

Ruszają prace na planie trzeciego sezonu serialu "Fundacja". Część ze scen zostanie nakręcona w Polsce, między innymi w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej, znanej jako "wyciskarka do cytryn". Prace potrwają od 7 do 13 kwietnia.

"Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z filmowcami. Stoją za tym dwa istotne powody. Po pierwsze, wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty. Po drugie, dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji naszej infrastruktury energetycznej. Budowa turbiny energetycznej pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu" - opowiada Marek Drabik, pełnomocnik Zarządu Centrum Opatrzności Bożej, przytoczony przez portal Co w Wilanowie.

To nie jedyna lokacja, która ma pojawić się w serialu. Jak czytamy w serwisie Serialowa.pl, sceny zostaną także nakręcone w: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz w podwarszawskim Izabelinie.

Trzeci sezon "Fundacji" ma zadebiutować w 2025 roku na Apple TV+.

Czytaj więcej: "Władcy przestworzy" biją rekordy oglądalności. W jednej z ról utalentowana Polka

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Apple TV+: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy