Apple TV+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 7
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Presumed Innocent": Jake Gyllenhaal gwiazdą nowego serialu Apple TV+

Platforma streamingowa Apple TV+ szykuje projekt serialu "Presumed Innocent", który będzie oparty na motywach prawniczego thrillera "Uznany za niewinnego" Scotta Turowa. Książkę tę przeniesiono już na duży ekran w 1990 roku. Wtedy rolę główną zagrał Harrison Fordem.


Scenarzystą i showrunnerem "Presumed Innocent" będzie David E. Kelley. To właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jest z wykształcenia prawnikiem, a w swojej karierze stworzył już popularny prawniczy serial "Ally McBeal", a także hitowe "Wielkie kłamstewka". Kelley będzie też odpowiadał za produkcję tego serialu razem z należącą do J.J. Abramsa firmą produkcyjną Bad Robot, a także ze studiem Warner Bros. TV. Efekt ich pracy trafi na platformę Apple TV+. Aktualnie trwają ostatnie ustalenia z Jake’m Gyllenhaalem, który oprócz zagrania roli głównej pełnić ma również rolę producenta wykonawczego.

Reklama

"Uznany za niewinnego": O czym opowiadał film z Harrisonem Fordem?

Wydana w 1987 roku książka "Uznany za niewinnego" została przeniesiona na duży ekran trzy lata później przez Alana J. Pakulę. Główną rolę - chicagowskiego prokuratora Rusty’ego Sabicha, który zostaje oskarżony o zamordowanie kolegi - zagrał w tym filmie Harrison Ford. Jak informuje portal Deadline, serialowa ekranizacja "Uznanego za niewinnego" ma skupić się na "obsesji seksie, polityce, władzy, a także granicach miłości". Oskarżony prokurator walczył będzie nie tylko o oczyszczenie się z zarzutów, ale też o ocalenie małżeństwa i rodziny.

Dla Jake’a Gyllenhalla, którego obecnie możemy usłyszeć w dubbingu animowanego filmu "Dziwny świat", występ w serialu "Presumed Innocent" nie będzie jedyną rolą, którą w przeszłości zagrał ktoś inny. Aktora zobaczymy też w nowej wersji głośnego "Wykidajły", w którym w roli głównej wystąpił PPatrick Swayze.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Jake Gyllenhaal | Harrison Ford

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy