Apple TV+: Seriale
Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Już nie tylko syn sławnego ojca. Przystojny Szwed gwiazdą nowego serialu!

Alexander Skarsgard będzie gwiazdą nowego serialu Apple TV+, "Murderbot". Kogo zagra gwiazdor takich produkcji, jak "Czysta krew", "Wielkie kłamstewka" czy "Melancholia"?

Alexander Skarsgard w serialu sci-fi "Murderbot"

Alexander Skarsgard zagra główną rolę w nowym serialu, który został zamówiony przez Apple TV+. Scenariusz produkcji "Murderbot" oparty został na bestsellerowym cyklu książek sci-fi "Pamiętniki Mordbota".

Jak donosi serwis "Deadline, bohaterem "Murderbot" będzie android (w tej właśnie roli Alexander Skarsgard), który zajmuje się ochroną wypraw ludzi na obce planety. W wyniku zhakowaniu swego oprogramowania, zyskuje on wolną wolę i przestaje być zadowolony ze swojej pracy. Android już nie chce służyć ludziom, wolałby... oglądać opery mydlane.

Reklama

Serial będzie ekranizacją serii książek Marthy Wells "Pamiętniki Mordbota", publikowanych od 2017 roku. Polskie wydanie pierwszych dwóch utworów ukazało się w 2023 roku.

Za scenariusz i reżyserię 10-odcinkowego serialu odpowiadają bracia: Chris Weitz (scenarzysta filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie") i Paul Weitz (reżyser filmu "Był sobie chłopiec").

Alexander Skarsgard: Przystojny Szwed podbija Hollywood

Znamy go z takich produkcji, jak "Tarzan: Legenda", "Melancholia", "Godzilla vs. Kong", "Dawca pamięci""Czysta krew""Wielkie kłamstewka". Choć karierę zaczynał z łatką "syna znanego ojca", Alexander Skarsgard szybko odnalazł swoje miejsce w kinie. Dzisiaj pochodzący ze Szwecji aktor jest już hollywoodzką gwiazdą.

Alexander jest synem szwedzkiego aktora, który zyskał międzynarodową sławę. Ojca, Stellana Skarsgarda, znamy z tak głośnych produkcji, jak "Mamma Mia!", "Buntownik z wyboru", "Nimfomanka", "Droga do zapomnienia", "Wyspa skazańców", "Malowany ptak" czy "Czarnobyl".

W Hollywood zadebiutował małą rolą w komedii "Zoolander" (2001) u boku Bena Stillera. W 2008 roku zagrał ważną dla swej kariery rolę w wojennym mini-serialu HBO "Generation Kill: Czas wojny" (2008), dzięki której znalazł się w obsadzie głośnego serialu "Czysta krew" (2008-2014).

Dzięki roli w "Czystej krwi" i popularności, jaką zyskał, Alexander Skarsgard wystąpił m.in. w teledysku do piosenki Lady Gagi "Paparazzi" oraz w filmie Larsa von Triera "Melancholia" (2011) u boku Kirsten Dunst. Pozował także legendarnej fotografce gwiazd Annie Leibovitz. W 2012 roku zagrał w filmach: "Battleship: Bitwa o Ziemię" (2012), "Dawca pamięci" (2014) i "Tarzan: Legenda", w którym partnerowała mu Margot Robbie.

W 2017 roku wystąpił w znakomicie przyjętym serialu HBO "Małe kłamstewka". Następnie wystąpił w serialu "Bastion" (202-2021). Pojawił się również w "Sukcesji" (2021) - za tę kreację był nominowany do Złotego Globu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Alexander Skarsgard
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy