Reklama

Anna German

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 367
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Anna German" na tropie Adama Mickiewicza

"Anna German" zachwyca nie tylko historią, ale także pięknymi widokami oraz zabytkowymi obiektami, w których został zrealizowany. Okazuje się, że większość scen kręcono na Krymie, m.in. w domu, w którym mieszkał niegdyś Adam Mickiewicz...

Kulisy realizacji serialu zdradził operator Grzegorz Kędzierski.

- Realizowaliśmy ten serial przede wszystkim w okolicach Bakczysaraju. Tam jest pałac Chana i okalający go mur, który wielokrotnie fotografowaliśmy, jako miejsce jarmarku i okolice, gdzie nasza bohaterka wraz z matką jest napastowana przez oficera KGB - powiedział autor zdjęć.
 
Bakczysaraj to miasto, które znajduje się na ukraińskim Krymie - dokładnie tam, gdzie tworzył Adam Mickiewicz...

Reklama

- Powyżej Bakczysaraju jest stara twierdza Czufut-Kale. To tam nasz wieszcz Adam Mickiewicz przebywał i to tam właśnie powstały +Sonety Krymskie+. Nieopodal jest skała Ajudah, o której on pisze. Co więcej, filmowy dom naszych bohaterów, jest w rzeczywistości domem rabina, w którym mieszkał Mickiewicz, kiedy był na Krymie - zdradził Kędzierski.

Jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w życiu legendarnej piosenkarki Anny German był wypadek samochodowy we Włoszech, który gwiazda cudem przeżyła. - Scena katastrofy była kręcona na Krymie. To jest odcinek autostrady nieopodal Jałty, który był odremontowany specjalnie dla potrzeb rajdu krymskiego, dlatego jest podobny do włoskiej autostrady. Cała katastrofa realizowana była 15 km od Jałty - powiedział operator.

Autor zdjęć przyznał także, że słynny Festiwal w San Remo realizowano już w samej Jałcie. - Jest tam coś podobnego do Opery Leśnej w Sopocie. Ten ichni amfiteatr doskonale pasował do scen z festiwalu w San Remo. Także koncert, który odbył się tuż przed samą katastrofą, był kręcony u stóp Pałacu Massandra, z którego jest widok na całą Zatokę Jałtańską - wyjaśnił.

Kędzierski powiedział również, że sceny pobytu German na Kremlu także kręcono na Ukrainie.

- Kręciliśmy też w Pałacu Liwadyjskim, tam, gdzie spotykali się Roosvelt, Churchill i Stalin. Kręciliśmy tam sceny z Kremla, gdy German ponownie przyjechała do Rosji i spotkała się z generałem KGB, który proponował jej, aby została obywatelką Rosji. Sceny w Ministerstwie Kultury w Polsce, także realizowane były w tym pałacu - zdradził.

Serial "Anna German" kręcony był także m.in. w Polsce i w Chorwacji.

Reżyserem tej rosyjskiej, ukraińskiej, polskiej i chorwackiej produkcji jest Waldemar Krzystek. W główną rolę wciela się pochodząca z Wilna, polska aktorka Joanna Moro. Na ekranie zobaczyć można także inne polskie artystki, m.in. Marietę Żukowską, Olgę Frycz i Karolinę Gorczycę.

Serial "Anna German" liczy 10 odcinków. Dotychczasowe epizody śledziło w Polsce około 6 mln widzów. Ogromną popularnością serial cieszył się także w Rosji, gdzie emitowany był od września 2012 roku. Każdy odcinek przyciągał wówczas przed telewizory ponad 22 mln widzów.

Serial emitowany jest w Polsce na antenie TVP 1 w każdy piątek o godzinie 20.30.

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna German | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje