Reklama

American Gods

Amerykańscy bogowie

Ocena
serialu
6,3
Niezły
Ocen: 12
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Amerykańscy bogowie": Gillian Anderson nie zagra w drugim sezonie

Po ogłoszeniu, że jedenasty sezon jest ostatnim, w którym aktorka wcieli się w postać Scully, Anderson oznajmiła, że nie powróci w drugim sezonie "Amerykańskich bogów". Powodem jest odejście z produkcji Bryana Fullera.

Anderson wcielała się w postać Medii - jednej z przedstawicielek Nowych Bogów, a zarazem ich "twarzy" oraz przedstawicielki handlowej. Media od czasu do czasu przybiera również postać celebrytów.

Reklama

"Amerykańscy bogowie" to druga produkcja, w której aktorka połączyła siły z Bryanem Fullerem (producentem i scenarzystą serialu). Poprzednio para współpracowała na planie "Hannibala".

W listopadzie producenci wykonawczy (Fuller oraz Michael Green) zrezygnowali z funkcji showrunnerów serialu. Starz nie skomentował tych doniesień. Plotki głoszą, że do odejścia producentów doszło z powodu planowanych przez stację cięć budżetowych.

"Amerykańscy bogowie" to książka, która osiągnęła już miano kultowej. Jej bohaterami są Cień i pan Wednesday, podróżujący razem przez Stany Zjednoczone i próbujący rozwiązać tajemnicę zagadkowych morderstw. Na swojej drodze bohaterowie spotykają dawnych, już zapomnianych bogów - Odyna, Lokiego, Thota czy Anansiego.

W obsadzie serialu stacji Starz znaleźli się już Ian McShane (Mr. Wednesday), Ricky Whittle (Shadow), Emily Browning (Laura Moon), Yetide Badaki, Bruce Langley, Cloris Leachman, Chris Obi, Mousa Kraish oraz Peter Stormare.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje