Reklama

AMC: Seriale

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 5
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ricky Gervais: Gwiazda "After Life" miała zostać królem popu

Ricky Gervais może otwierać szampana. Wyprodukowany oraz zagrany przez niego trzeci sezon serialu "After Life" jest numerem jeden na Netflixie. Ten popularny brytyjski reżyser, scenarzysta i aktor komediowy żegna się z widzami w swoim wyjątkowym stylu. Kim jest i z czego zasłynął Ricky Gervais?

Ricky Gervais: Niedoszła gwiazda popu

Ricky Gervais urodził się 24 czerwca 1961 roku w Whitley w Wielkiej Brytanii. Jego ojciec pochodził z Kanady, a jego matka była Angielką. Choć dziś gwiazda "After Life" popisuje się aktorskim talentem, to jego wykształcenie z filmem ma niewiele wspólnego. W 1980 roku zaczął on studiować biologię na University College London, ale nie minęły dwa tygodnie, a popularny komik zmienił specjalizację na filozofię... i to właśnie z tej dziedziny ma dyplom! 

Pierwsze kroki, które Ricky Gervais zrobił w przemyśle rozrywkowym, nie są związane z filmem. Brytyjski aktor najpierw swoich sił próbował w muzyce. Na początku lat 80. Gervais, razem z kolegą ze studiów, założył zespół "Seona Dancing". Największy wpływ na ich twórczość miał David Bowie. Ostatecznie na świat wyszły dwa single. Co prawda nie wypromowały Gervaisa w Wielkiej Brytanii, ale co ciekawe, zyskał dzięki nim popularność na Filipinach. Kolejne zawodowe kroki komika to między innymi praca w XFM London. W 2000 r. prowadził swój własny talk show w Channel 4 "Meet Ricky Gervais"

Reklama

Ricky Gervais podbija Anglię

Największą popularność zyskał on dzięki "The Office", brytyjskiej wersji serialu mockumentalnego, który w dwóch sezonach opowiada o losach spółki zajmującej się handlem papierem. Napisany i wyreżyserowany między innymi przez Gervaisa serial zdobył między innymi dwa Złote Globy, w tym dla najlepszego aktora komediowego

 
W "The Office" aktor wciela się w Davida Brenta, szefa który zarządza swoją firmą w niekonwencjonalny, i dla wielu pracowników, żenujący sposób. Serial stał się fenomenem, zbierając doskonałe recenzje i prestiżowe nagrody telewizyjne, a komedia szturmem podbiła Anglię, kpiąc bez pardonu z menadżerów średniego szczebla.

Ogromny potencjał brytyjskiej wersji "The Office" wykorzystali filmowcy zza Oceanu. Zainspirowani postacią Davida Brenta, stworzyli postać Michaela Scotta. W tę rolę wcielił się Steve Carell. Obaj aktorzy spotykają się w jednym z odcinków amerykańskiej wersji serialu

Miłośnik zwierząt i równości

Opisując Ricka Gervaisa, trudno nie wspomnieć o jego wielkiej miłości do zwierząt. Brytyjski aktor często walczy o ich prawa. W 2020 roku zażądał zamknięcia targów z żywymi zwierzętami. Jako argumenty podał ich cierpienie, jak i niebezpieczeństwo wywołania kolejnej pandemii. W mediach społecznościowych często dzieli się zdjęciami ze swoim kotem.

Ricky Gervais wspiera takie organizacje jak PETA, której główną działalność jest walka o prawa zwierząt. Jest przeciwny polowaniu na lisy czy używaniu czapek ze skóry niedźwiedzi. Jednym z jego pragnień jest otwarcie rezerwatu dla zwierząt. Aktor to także orędownik równości. Jedno z jego ulubionych powiedzeń to "wszystko, co promuje równość, promuje postęp". Brytyjski komik pochwala wprowadzenie w Wielkiej Brytanii możliwości zawierania małżeństw jednopłciowych.

Jane Fallon - kim jest partnerka Ricky'ego Gervaisa?

Jane Fallon to brytyjska scenarzystka, urodzona w 1960 roku, znana z takich produkcji jak "EastEnders", "This Life" czy "Undercover Heart". Ricky Gervais i Jane Fallon są ze sobą od momentu poznania się na studiach w latach 80. Pomimo tak długiego stażu para nie ma ślubu.

Król czarnego humoru

Ricky Gervais znany jest również z prowadzenia gali rozdania Złotych Globów, której przewodził już 5 razy. Żarty prowadzącego podczas tej uroczystej ceremonii nie wszystkim przypadły do gustu. Komik słynie z ironizowania oraz wyśmiewania nieobecnych na gali aktorów.

Zobacz również:

"After Life 3" stał się numerem 1 Netfliksa

5 seriali, które poprawiają humor! Co obejrzeć na Blue Monday?

 "All of Us Are Dead": Nowy horror Netfliksa! Tylko dla widzów o stalowych nerwach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy