Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,3
Niezły
Ocen: 19
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Whoopi Goldberg zagra w serialowej ekranizacji "Chłopaków Anansiego"

Whoopi Goldberg zagra Kobietę-Ptaka w serialowej adaptacji "Chłopaków Anansiego" Neila Gaimana. Sześciodcinkowy serial trafi do oferty Amazon Prime Video.

Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancy’ego (Anansiego), pajęczego boga, w innej powieści Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie". "Chłopaki Anansiego" to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze.

To zabawna i straszna historia, niebędąca do końca thrillerem i nie do końca horrorem, niepasująca też do szufladki opowieści o duchach (choć występuje w niej co najmniej jeden duch) ani komedii romantycznej (mimo że pojawia się w niej kilka romansów i z pewnością jest komedią, no, prócz tych strasznych kawałków). Jeśli musicie ją jakoś zaklasyfikować, to jako komiczno-rodzinno-obyczajowy-horroro-thrillero-romans-z duchami, choć w ten sposób pominiecie elementy detektywistyczne i kawałki o jedzeniu - czytamy w wydawniczym opisie książki.

Reklama

Obok Whoopi Goldberg, w serialu Amazona zobaczymy także Malachiego Kirby'ego (Gruby Charlie oraz Spider) i Delroya Lindo (Anansi). Obsadę "Chłopaków Anansiego" uzupełniają: Emmanuel Ighodaro (Lew), Cecilia Noble (Słoń), Ayanna Witter-Johnson (Wąż) i Don Gilet (Małpa). 

Whoopi Goldberg fanką "Chłopaków Anansiego"

"Jestem fanką tej książki od dłuższego czasu. Kiedy Neil Gaiman powiedział mi, że będzie przeniesiona na ekran, zrobiłam wszystko, by być jej jej częścią. Chciałam przyczynić się do tego, że ludzie poznają Anansiego i jego magię" - przyznała Whoopi Goldberg.

Neil Gaimana ujawnił, że już kiedy pisał "Chłopaków Anansiego", wyobrażał sobie Whoopi Goldberg jako Kobietę-Ptaka. Dodał, że z aktorką spotkał się w 2018 roku podczas New York Comin Con i wtedy Goldberg powiedziała mu, że właśnie skończyła słuchać audiobooka "Czhłopaków Anansiego" i to jej jedna z ulubionych książek. "Czasami niektóre rzeczy wydają się zaplanowane i nieuniknione. Mieliśmy szczęście. [Whoopi] będzie naprawdę przerażająca" - zakończył Gaiman.

Neil Gaimam to angielski pisarz, scenarzysta i redaktor, autor licznych powieści, opowiadań i komiksów fantasy, science fiction i grozy. Często wymieniany jako jeden z najwybitniejszych żyjących pisarzy fantasy, urban fantasy i science fiction. Wiele powieści Gaimana okrzyknięto bestsellerami oraz zekranizowano.

Whoopi Goldberg wystąpi niedługo w trzeciej części "Zakonnicy w przebraniu", hitowej komedii z początku lat 90., o barowej śpiewaczce, która musi ukrywać się w klasztorze, bo szukają jej gangsterzy. Obraz powstaje na zlecenie dla platformy Disney+. Goldberg będzie też jedną z producentek tego filmu. Poza tym, gwiazda przygotowuje się do powrotu do roli Guinan w serialu "Star Trek: Picard". Stałym punktem w jej karierze jest natomiast to, że od 2007 r. współprowadzi poranny talk-show "The View" w telewizji ABC.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Whoopi Goldberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy