Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,4
Niezły
Ocen: 17
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis zagrają siostry w kryminalnym serialu

Należące do Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis firmy produkcyjne Blossom Films i Comet Pictures wyprodukują dla platformy streamingowej Amazon Prime serial oparty na motywach cyklu powieści kryminalnych, których bohaterką jest słynna patolog sądowa Kay Scarpetta. Obie aktorki wystąpią też w tym serialu. Kidman wcieli się w postać Scarpetty, a jej roztrzepaną siostrę Dorothy zagra Curtis.

O rozpoczęciu prac nad serialową ekranizacją cyklu książek kryminalnych Patricii Cornwell poinformował portal Deadline. Według tego serwisu realizowane będą od razu dwa ośmioodcinkowe sezony tej produkcji. Nie wiadomo, które konkretnie książki staną się podstawą scenariusza. Patolog sądowa Kay Scarpetta pojawiła się w aż 26 powieściach cyklu rozpoczętego wydaną w 1990 roku powieścią "Post mortem". Firma Amazon Studios nie potwierdziła jeszcze oficjalnie doniesień portalu Deadline. Powodem ma być fakt, że wciąż jeszcze nie podpisano umowy ze współproducentem serialu, studiem Blumhouse.

Reklama

Kay Scarpetta: Kim jest bohaterka powieści Patricii Cornwell?

Bohaterka książkowego cyklu Patricii Cornwell to genialna patolog sądowa, której postać wzorowana jest na legendzie tego zawodu, Marcelli Farinelli Fierro. Kay Scarpetta nie ogranicza się do wypełniania swoich obowiązków, ale wykorzystuje swoją wiedzę do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Powstający serial to jeden z pierwszych efektów umowy na wyłączność podpisanej przez Jamie Lee Curtis ze studiem Blumhouse. Nie bez znaczenia był też fakt, że aktorka przyjaźni się z autorką ekranizowanych powieści. Curtis i studio Blumhouse nabyły prawa do tego cyklu kryminałów w 2021 roku. "Patricia Cornwell jest prawdziwą pionierką literatury. Ekscytującą będzie możliwość współpracy z nią w celu ożywienia jej ukochanej postaci i zaprezentowania jej nowym odbiorcom za pośrednictwem telewizji. Chcemy pokazać ten mroczny, zabawny i wielowarstwowy świat pracy i życia rodzinnego" - mówiła wtedy aktorka. Autorką scenariusza powstającego serialu będzie Liz Sarnoff ("Barry").

Wcześniej już kilkukrotnie próbowano przenieść na ekran powieści Cornwell. Wśród planowanych projektów były dwa pełnometrażowe filmy, w których w rolę Scarpetty miały wcielić się Demi Moore i Angelina Jolie. Żadna z tych produkcji nie została jednak zrealizowana.

Pierwsza część ekranizowanego cyklu, powieść "Post mortem" opowiada historię krążącego po Richmond zabójcy, który w okrutny sposób morduje młode, samotne kobiety. Na pozór ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Doktor Kay Scarpeta, naczelny koroner stanu Wirginia, oraz Pete Marino, sierżant z wydziału zabójstw policji w Richmond, muszą pokonać wzajemne animozje, by ująć zbrodniarza. Nie będzie to łatwe, bo ktoś sabotuje to dochodzenie - czytamy w oficjalnym opisie jej fabuły.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Nicole Kidman | Jamie Lee Curtis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy