Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 41
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Mroczna wieża": Powstanie serial na podstawie cyklu powieści Stephena Kinga

Twórca takich produkcji jak "Doktor Sen" czy "Nawiedzony domu na wzgórzu", Mike Flanagan wraz z producentem Trevorem Macym nabyli prawa do adaptacji serii powieści "Mroczna wieża" Stephena Kinga. Na podstawie tych książek powstanie liczący pięć sezonów serial i dwa filmy. Wiele wskazuje na to, że produkcje Flanagana i Macy'ego będą mogli obejrzeć użytkownicy platformy Amazon Prime.

Ekranizacja "Mrocznej wieży" to pomysł ryzykowny. Nakręcony w 2017 roku film na podstawie tego cyklu z Idrisem Elbą i Matthew McConaugheyem w rolach głównych spotkał się z chłodnym przyjęciem krytyków i widzów. Co więcej, rozczarowania tą produkcją nie krył też sam Stephen KingMike Flanagan i Trevor Macy zdołali jednak teraz przekonać pisarza, że mają pomysł na znacznie lepszą ekranizację jego słynnego cyklu.

Reklama

"Wysłałem mu bardzo szczegółowy zarys tego, co chcę zrobić z tym materiałem. W odpowiedzi na to, przekazał nam prawa. Nie chciałbym brać udziału w takim projekcie, gdybyśmy szli w kierunku, który byłby uwłaczający dla materiału Stephena Kinga, ale on bardzo nas wspierał i był podekscytowany tym, co zrobiliśmy i co chcemy zrobić" - powiedział reżyser w rozmowie z serwisem "Deadline", pytany o to, jak przekonał Kinga do przekazania praw do powieści.

"Mroczna wieża": Powstanie pięć sezonów serialu i dwa filmy

Plan Flanagana zakłada nakręcenie liczącego pięć sezonów serialu oraz dwóch filmów fabularnych, które będą jego kontynuacją. Nie wiadomo jeszcze, gdzie te produkcje zostaną wyemitowane. Tuż przed ujawnieniem wiadomości o pozyskaniu praw do powieści Kinga obaj twórcy poinformowali, że ich firma producencka niedawno podpisała umowę z firmą Amazon. Można się zatem spodziewać, że nowe ekranizacje "Mrocznej wieży" trafią na platformę Amazon Prime Video.

Do takiego rozwiązania przychyla się też sam Flanagan. "Prawa do 'Mrocznej wieży' - która przez większość mojego życia była dla mnie czymś na kształt Świętego Graala wśród projektów - nabyliśmy przed podpisaniem umowy z Amazonem. Tego projektu nasza umowa z Amazonem właściwie nie obejmuje, co nie oznacza, że ta firma nie będzie stać za tym projektem" - wyjaśnił reżyser.

Platformie Amazon Prime Video może zależeć na tym, by pokazać nowe ekranizacje "Mrocznej wieży" dlatego, że wcześniej miała ona prawa do tego cyklu i pracowała nad adaptacją. Ten projekt zakończył się jednak na odcinku pilotażowym

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Stephen King | Mike Flanagan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy