Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,3
Niezły
Ocen: 19
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Chloe Grace Moretz w serialu "Peryferal" [zwiastun]

Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun serialu "Peryferal", opartego na motywach powieści Williama Gibsona. W produkcji Amazon Studios w główną rolę wciela się Chloe Grace Moretz.

Bohaterką "Peryferal" jest Flynne Fisher (w tej roli Moretz), mieszkająca na obrzeżach Ameryki przyszłości mądra i ambitna kobieta, która próbuje uratować swoją rozpadającą się rodzinę. Skazana jest jednak na niepowodzenie, a jej przyszłość jest stracona. Tyle tylko, że wkrótce przyszłość się o nią upomni - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Więcej informacji o fabule serialu daje oficjalny opis książki Gibsona. Dowiadujemy się z niego, że Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie kogoś na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Burton, brat Flynne, były żołnierz marine, który dostaje skromną rentę za rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej "przygodówki".

Reklama

Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Wilfa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt. Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy je jednak chiński serwer, dzięki któremu informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo. W grze? Wirtualne? A może jednak nie?

Producentami wykonawczymi serialu "Peryferal" są twórcy "Westworld", Jonathan Nolan i Lisa Joy. Showrunnerem serialu i autorem scenariusza jest Scott B. Smith, twórca takich filmów jak "Prosty plan" czy "Obraz pożądania". Reżyserem serialu będzie Vincenzo Natali, któremu sławę przyniósł thriller "Cube" z 1997 roku.

"Czymś, co naprawdę w nim kocham, jest jego poczucie rodziny i człowieczeństwa, które często tracimy w science-fiction" - mówi o "Peryferal" Moretz. - "Bez względu na to, jak daleko zajdziemy w przyszłość, zawsze wracamy do korzeni niczym bumerang. To jest coś, czego naprawdę nie widziałam dotąd w sci-fi".

Oprócz Chloe Grace Moretz w serialu występują: Jack Reynor, Gary Carr, Eli Goree, Louis Herthum i Charlotte Riley.

Jeśli "Peryferal" odniesie sukces, niewykluczone, że powstanie jego kontynuacja. Na początku stycznia tego roku wydana została druga część książki Gibsona zatytułowana "Agency". Z kolei w lipcu autor zapowiedział trzecią część serii, która ma roboczy tytuł "Jackpot".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy