Reklama

Amazon Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,2
Niezły
Ocen: 15
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Alex Cross: Kultowa postać stanie się bohaterem serialu

Alex Cross to detektyw i psycholog stworzony przez pisarza Jamesa Pattersona. Napisane przez tego autora książki były podstawą trzech filmów fabularnych, w których w rolę Crossa wcielali się Morgan Freeman i Tyler Perry. Teraz na podstawie powieści o przygodach Crossa powstanie serial. Jak informuje portal "Deadline", dwa pierwsze odcinki tej produkcji wyreżyseruje Nzingha Stewart ("Chirurdzy", "Stacja Jedenasta").

Serial będzie nosił tytuł "Cross", a zrealizuje go platforma streamingowa Amazon Prime. W postać tytułowego detektywa wcieli się Aldis Hodge ("Pewnej nocy w Miami"). Nzingha Stewart nie tylko wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki, ale też będzie pełnić rolę producentki wykonawczej. W gronie producentów serialu znajdzie się też autor postaci Crossa. Wstępne prace nad tą produkcją trwają już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz został zamówiony do realizacji cały sezon.

"Cross": O czym opowiada serial?

Serial "Cross" opowie o najtrudniejszych sprawach, z którymi mierzył się tytułowy detektyw i psycholog. Jest on obdarzony wyjątkowo wnikliwym umysłem, który pozwala mu wejść w psychikę przestępców oraz ich ofiar. Ułatwia to znajdowanie sprawców najcięższych przestępstw, ale też sprawia, że wielu psychopatów nieustannie czyha na jego życie. Oprócz prowadzenia śledztw Cross będzie się też starał utrzymywać bliski kontakt ze swoją rodziną. Nie będzie to łatwe z powodu jego zapracowania.

Reklama

Pierwszą książką Jamesa Pattersona, której bohaterem był Alex Cross, była wydana w 1993 roku powieść "Oto nadchodzi pająk...". Potem jego przygody kontynuowane były w "Kolekcjonerze". Obydwie te książki doczekały się ekranizacji filmowych, w których w rolę Crossa wcielił się Freeman. Na ekran przeniesiono też napisaną w 2006 roku powieść "Cross". W tym filmie rolę główną zagrał Tyler Perry.

Dla Amazon Prime będzie to kolejny serial oparty na motywach popularnych książkowych cyklów. W ofercie tej platformy są m.in. seriale, których pierwowzorami były książki Toma Clancy’ego ("Jack Ryan") czy Lee Childa ("Reacher").


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy