Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,3
Niezły
Ocen: 19
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"A League of Their Own": Jest pierwszy zwiastun remake’u „Ich własnej ligi”

Opowiadająca o zawodniczkach drużyny kobiecej ligi baseballu komedia "Ich własna liga" po 20 latach od premiery doczekała się właśnie swojego serialowego remake’u. Pierwszy zwiastun tej produkcji zaprezentowała platforma streamingowa Amazon Prime. Serial zatytułowany "A League of Their Own" zadebiutuje na tej platformie 12 sierpnia tego roku.

Zrealizowany w 1992 roku film w reżyserii Penny Marshall został oparty na prawdziwej historii. Opowiada o zawodniczkach jednego z klubów kobiecej ligi baseballu, która rozpoczęła działalność podczas II wojny światowej. Większość mężczyzn grających w drużynach baseballowych walczyła wtedy na froncie, więc żeby wypełnić tę lukę w rozgrywkach, powołano żeńską ligę. W rolach głównych w filmie "Ich własna liga" wystąpili m.in. Geena Davis, Madonna oraz Tom Hanks.

"A League of Their Own": Nowy serial Amazon Prime

Podobnie jak w przypadku filmu, akcja serialu również toczy się w 1943 roku. Właśnie wtedy stworzona została All-American Girls Professional Baseball League. Inne będą jednak bohaterki. W filmie Marshall były nimi zawodniczki drużyny Rockford Peaches, serial poświęcony będzie sportsmenkom innego klubu.

Reklama

Kilka urywków z serialu oraz występujące w nim bohaterki można zobaczyć w zaprezentowanym właśnie pierwszym zwiastunie serialu "A League of Their Own". Krótkim scenom towarzyszy utwór "Edge of Seventeen" w wykonaniu Stevie Nicks.

Autorkami serialowej wersji "Ich własnej ligi" są Abbi Jacobson ("Mitchellowie kontra maszyny") oraz Will Graham ("Movie 43"). Jacobson występuje też w głównej roli Carson Shaw. W pozostałych rolach w "A League of Their Own" wystąpili Chante Adams, D’Arcy Carden, Roberta Colindrez, Gbemisola Ikumelo, Kelly McCormack, Priscilla Delgado i Nick Offerman, który wciela się w rolę trenera. W gościnnej roli w serialu ma pojawić się Rosie O’Donnell, która w oryginalnym filmie zagrała jedną z zawodniczek Rockford Peaches.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy