Acacias 38

Akacjowa 38

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 37
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": Terrorysta wprowadza się do domu Trini

"Akacjowa 38" to serial kostiumowy. Od nowego roku jest emitowany na antenie TVP 2. Serial dotyczy życia mieszczaństwa po wojnie hiszpańsko-amerykańskiej. W telenoweli nie brakuje zwrotów akcji i miłosnych intryg.

 "Akacjowa 38" to hiszpański serial historyczny. Jego fabuła dotyczy życia w XIX wieku, zaraz po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Serial pokazuje realia życia rodzin mieszczańskich. Dodatkowo nie brakuje w nim wątków miłosnych oraz intryg.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 16

Celia coraz bardziej podejrzewa, że jej mąż jest niewierny. Wzbudza to jej niepokój i zdenerwowanie. Leonor zanosi swoje tekst do redakcji gazety, jednak nie zostaje ona dopuszczona do dyrektora i nie może z nim porozmawiać.

Trini tak jak Celia ma podejrzenia, że jej mąż również ją zdradza, dlatego postanawia zwrócić się do Fabiany z nietypową prośbą. Chce, aby kobieta nauczyła ją jak być damą, ponieważ planuje towarzyszyć swojemu mężowi na festynie, aby rozwiać wątpliwości. Natomiast Casilda planuje zatańczyć z Victorem pasodoble, dlatego zwraca się Rity, aby ta nauczyła ją tańczyć.

Reklama

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 17

Celia postanawia się skonfrontować z wdową. Ta przyznaje się, że rzeczywiście ma romans z jej mężem. W dodatku doradza jej, aby kobieta postąpiła tak jak on i odpłacała mu się w ten sam sposób, ponieważ uważa, że Felipe jest kobieciarzem.

W tym czasie Casilda chodzi bardzo głodna, ponieważ nadal cierpi z powodu kryzysu finansowego swoich pracodawców. Natomiast wydawca Ribero drze teksty Leonor, które dostarczyła do redakcji. Nie czytał ich, ale pomimo tego, w ostrych słowach sugeruje kobiecie, aby ta zajęła się haftowaniem, a nie pisaniem.

Następnie wszyscy wybierają się na uliczną zabawę. Celia idzie tam z nadzieją na taniec z Victorem, jednak jest zawiedziona, ponieważ mężczyzna postanawia zatańczyć z Marią Luisą.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 18

Celia jest zrozpaczona, ponieważ nie może zajść w ciąże. Chcąc rozwiązać ten problem, udaje się do uzdrowicielki, która zna sposoby na polepszenie płodności.

W międzyczasie wszyscy bawią się nadal na ulicznej zabawie. Celia jest zawiedziona, ponieważ Victor przez cały czas imprezy nie zwracał na nią uwagi i nie zaprosił jej do tańca.

Dochodzi do strzelaniny, podczas której anarchista zabija polityka na ulicy. Powoduje to kłopoty Manueli, ponieważ policja chce sprawdzić jej dokumenty, których kobieta nie posiada. W dodatku okazuje się, że anarchista o imieniu Ernest, jest znajomym Tini z przeszłości. Żąda on od niej pomocy w ukryciu się przed policją. Kobieta jest zmuszona do zapewnienia mu schronienia pod swoim dachem.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 19

Zmuszona do tego Trini, przyprowadza do swojego domu Ernesta. Postawia przedstawić go innym jako swojego brata. W tym czasie Celia dostaje od uzdrowicielki ziołowy eliksir, który ma pomóc zajść jej ciążę.

Podczas nieobecności Cayetany, German całuje się z Manuelą. W tym czasie Rosina podejmuje próbę kradzieży peleryny. Leonor potajemnie planuje spotkać się z Pablem.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 20

Manuela i German mają zamiar spotkać się w altanie, jednak Cayetana przechwytuje liścik, w którym jest to zapisane. Równocześnie Rosina i Maximiliano zabraniają Leonor spotkania z Pablem.

Oprócz tego trwa dochodzenie odnośnie ataku na polityka. Inspektor Mendes prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu terrorystycznego.

"Akacjowa 38" - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Akacjowa 38" emitowany jest na antenie TVP2 od poniedziałku do piątku o godzinie 18.45. Premiera serialu miała miejsce 9 stycznia 2023 r. 

Czytaj również:

Dzięki serialowi rośnie sprzedaż gry The Last of Us

FOX: Wraca jeden z najpopularniejszych seriali medycznych! "Rezydenci" już wkrótce

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 10. Tajemniczy przybysz w Krakowie

Zobacz także: 

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy