Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1428
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38" odc. 315-320. Teresa na nowo odkrywa fragmenty swojego życia

„Akacjowa 38” powraca na ekrany, zabierając widzów w głębię skomplikowanych relacji i niespodziewanych zwrotów fabuły. W serii odcinków od 315 do 320 nadawanych na antenie TVP2, serial odsłania kolejne warstwy dramatu, rzucając bohaterów w wir nieoczekiwanych wydarzeń. Od mrocznych odkryć po skomplikowane intrygi miłosne — każdy wieczór o 18:45 staje się okazją do śledzenia, jak losy postaci nieustannie przeplatają się, tworząc pasjonującą narrację, która trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

W cieniu madryckich alei, gdzie historia splata się z dramatem osobistych tragedii, serial "Akacjowa 38" przenosi widzów w głąb burzliwego końca 19 wieku. Hiszpańscy twórcy kreują świat, w którym losy mieszczańskich rodzin odzwierciedlają pulsujące życie i zmiany społeczne tamtej epoki. Po dramatycznym zabójstwie męża, Carmen i jej matka, stawiając czoła konsekwencjom swoich czynów, decydują się na desperacką ucieczkę, która zbiega się z narodzinami córki. W sercu tego dramatu leży decyzja o pozostawieniu noworodka pod opieką klasztoru, co otwiera przed bohaterkami nowy rozdział w pensjonacie przy Akacjowej 38. Ta historia, pełna piękna i zawiłości epoki, szybko zdobyła uznanie wśród polskiej publiczności, oferując wgląd w życie ukrywających się bohaterek.

Reklama

"Akacjowa 38": odc. 315 - streszczenie odcinka

Casilda dostrzega w prasowym zdjęciu doktora Malię, obwinianego o szereg oszustw. Informuje o tym don Maximiliana, a wspólnie z Martinem udaje im się wybawić Rosinę spod jego wpływów. Mauro, mimo silnego zainteresowania Teresą, napotyka przeszkody w postaci swoich obowiązków, które uniemożliwiają mu nawiązanie relacji. Tymczasem Cayetana knuje bezwzględną zemstę.

"Akacjowa 38": odc. 316 - streszczenie odcinka

Mauro doświadcza degradacji i zostaje przydzielony do patrolowania ulic w roli zwykłego funkcjonariusza. Wyjaśnia Humildad swoje zobowiązania, które przeszkadzają mu w nawiązaniu bliższych stosunków z Teresą. Susana, grożąc zwolnieniem, skłania Martina do podzielenia się informacjami na temat Rosiny. Z kolei Lolita oraz Guadalupe decydują się na rozmowę z dziennikarzem Quirogą, zgadzając się na wywiad.

"Akacjowa 38": odc. 317 - streszczenie odcinka

Felipe informuje Cayetanę, że Leonor przedstawiła ją w niekorzystnym świetle w swojej najnowszej powieści. Teresa mówi Julianie o swoich planach wyjazdu. Fabiana zwraca się do Teresy z prośbą o odczytanie jej dawno zapomnianej piosenki. Maximiliano donosi Trini, że był świadkiem, jak Lourdes przywłaszczyła sobie znaczną kwotę pieniędzy należącą do Ramona. Trini zastaje Lourdes próbującą opuścić dom z walizką.

"Akacjowa 38": odc. 318 - streszczenie odcinka

W próbie ucieczki przed Trini i swoim mężem Lourdes doznaje upadku ze schodów, co skutkuje poważnym zranieniem. Na łożu choroby zwierza się Ramonowi, że nigdy go nie darzyła uczuciem i planowała przywłaszczyć jego majątek, aby uwolnić swojego kochanka z więzienia. Teresa, czytając starą kołysankę autorstwa Fabiany, odkrywa na nowo fragmenty swojego dzieciństwa. Humildad przedstawia Mauro propozycję małżeństwa, jednak on reaguje na to milczeniem.

"Akacjowa 38": odc. 319 - streszczenie odcinka

Leonor uspokaja Cayetanę, twierdząc, że jej powieść to jedynie wymysł. Teresa zapewnia Mauro, że odzyskała wspomnienia i razem mogą teraz ujawnić prawdziwe oblicze Cayetany. Susana wyraża podejrzenia, że Trini mogła mieć udział w nieszczęśliwym zdarzeniu, które spotkało Lourdes. Victor lokalizuje Marię Luisę, która po wysłuchaniu wyznań swojej matki schroniła się w portierni. Leonor zamierza przekonać dziennikarza Quirogę, by ten opublikował sprostowanie.

"Akacjowa 38": odc. 320 - streszczenie odcinka

Na ulicy Akacjowej dochodzi do zamieszania spowodowanego artykułem w gazecie "Postęp", gdzie autor artykułu utożsamia postacie z powieści Leonor "Służyć i milczeć" z realnymi osobami. Pomimo próśb Leonor, redakcja odmawia wydania sprostowania, które miałoby potwierdzić, że postaci w książce są wymyślone. To wywołuje oburzenie wśród mieszkańców, a służba decyduje się solidarnie podjąć odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Trini oferuje pocieszenie Ramonowi w tych trudnych momentach i wraz z Victorem postanawiają zachować milczenie wobec Marii Luisy na temat win jej umierającej matki.

"Akacjowa 38" odc. 315-320. Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Akacjowa 38" jest stałym punktem programu TVP2, z emisjami zaplanowanymi od poniedziałku do soboty o 18:45. Termin emisji najnowszych odcinków przedstawia się następująco:

  • "Akacjowa 38" odcinek 315: poniedziałek, 26 lutego 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 316: wtorek, 27 lutego 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 317: środa, 28 lutego 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 318: czwartek, 29 lutego 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 319: piątek, 1 marca 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 320: sobota, 2 marca 2024.

Dla tych, którzy nie zdołają zobaczyć premierowych emisji, zaplanowano powtórki na kanale TVP2 o 13:15. Dodatkowo serial "Akacjowa 38" jest dostępny na platformie TVP VOD, co pozwala na oglądanie odcinków w dogodnym czasie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38 | serial | odcinki | hiszpańskie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy