Acacias 38

Akacjowa 38

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 168
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": odc. 11-15. Manuela chce odzyskać córkę

"Akacjowa 38" to nowy serial kostiumowy od nowego roku emitowany na antenie TVP 2. Hiszpańska telenowela opowiadająca o losach młodej i pięknej Carmen, jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. Jak rozwinie się fabuła? Przedstawiamy streszczenie odcinków 11-15.

 "Akacjowa 38" to hiszpański serial historyczny, którego fabuła została osadzona w XIX w. tuż po zakończeniu wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Pokazuje realia życia rodzin mieszczańskich w tamtym okresie, nie brak w nim jednak również wątków miłosnych oraz licznych intryg. Co spotka Carmen oraz jej najbliższych?

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 11

Espinoza postanawia odwiedzić Cayetanę, by poinformować ją o romansie Germana  i Manueli. W międzyczasie wychodzi na jaw, że mężczyzna jest oszustem i szantażystą. Niedługo po tych wydarzeniach córka Ceyetany i Germana ucieka z domu. Rodzina rozpoczyna poszukiwania. Pomoc oferuje również Manuela.

Reklama

Tymczasem Don Maximiliano ma pretensje do córki, że zbyt często spotyka się z Pablem. 

Leonor zaczyna rozumieć, jak wielkie problemy finansowe ma jej rodzina. Postanawia pomóc rodzicom, bez względu na konsekwencje. Wie, że może na tym ucierpieć jej pozycja społeczna oraz szczęście, lecz nie zważa na to.

Celia wciąż jest bardzo słaba. Felipe nakłania ją jednak na wspólny spacer, nie bacząc na fakt, że kobieta jest pozbawiona sił i niemal słania się na nogach.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 12

Manuela udaje się do klasztoru, w którym podczas ucieczki z domu zostawiła nowo narodzoną córeczkę. Zgodnie z obietnicą, chce ją odzyskać. Na miejscu przekonuje się jednak, że zakonnice nie chcą jej oddać dziewczynki. Zrozpaczona kobieta zaczyna sobie zdawać sprawę, że odzyskanie dziecka może być znacznie trudniejsze, niż jej się wydawało.

Mąż Trini postawia popełnić samobójstwo. Na szczęście kobiecie w ostatniej chwili udaje się go uratować. 

Natomiast Rosina dokłada starań, by wyswatać córkę Leonor z Claudiem.

"Akacjowa 38" - streszczenie odcinka 13

Zakonnice zmuszają zrozpaczoną Manuelę do opuszczenia klasztoru bez córki. Kobieta dowiaduje się, że dziewczynka o imieniu Inocensja została wywieziona bez jej zgody. 

Don Maximiliano przechodzi zawał serca. Mimo że udaje mu się przeżyć, wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia, na które rodzina nie ma pieniędzy.  Leonor obiecuje, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by zdobyć niezbędne fundusze.

"Akacjowa 38" - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Akacjowa 38" emitowany jest na antenie TVP2 od poniedziałku do piątku o godzinie 18.45. Premiera miała miejsce 9 stycznia 2023 r. 

Czytaj również:

Joanna Jędrzejczyk: wychowałam się na kawałkach Sokoła

Roksie Węgiel szczerze o chodzeniu do kościoła

Malowniczy krajobraz czy zabójczy żywioł? Najciekawsze zimowe produkcje

Zobacz także:

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38 | streszczenie odcinków | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy