Reklama

39 i pół

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 630
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Dorota Deląg: Zniknęła z TV, co się z nią stało?

Na początku XX wieku była jedną z popularniejszych aktorek w Polsce. Jednak w przeciwieństwie do brata, z czasem wycofała się z show-biznesu. Gdy oferty pracy przestały spływać, postanowiła przejść do innej branży. Co się stało z Dorotą Deląg?

48-letnia aktorka ukończyła studia aktorskie Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Na ekranie pierwszy raz pojawiła się w 1997 roku. Jeszcze na studiach wystąpiła w serialu "Życie jak poker". Od samego początku kariery musiała borykać się z porównaniami do starszego brata, Pawła.

Dorota Deląg robiła wszystko, by zapracować na własne nazwisko. Rozwijała się jako aktorka oraz prezenterka. Wraz z Jarosławem Kulczyckim prowadziła teleturniej "Znaki zodiaku". Powoli zaczęła wspinaczkę na szczyt. Grała w popularnych serialach oraz filmach. Po grubych latach przyszły lata chude. Pojawiało się coraz mniej propozycji. Deląg nie załamała się jednak i postanowiła spróbować swoich sił w innej branży. 

Reklama

"Rzeczywiście przez kilka ostatnich lat współprowadziłam agencję reklamową. Ale to był skutek, a nie przyczyna. Długo byłam bezrobotną aktorką. Po pewnym czasie powiedziałam więc sobie: "dość". Ale przed założeniem agencji imałam się różnych zajęć. Robiłam m.in. reportaże w dziale publicystyki TVP i miałam podobno zadatki na świetnego reportera kryminalnego. Harowałam jak wół, ale i tak przez wielu kolegów byłam postrzegana jak aktorka, która zajęła się reportażem, bo ma taką fanaberię" - wspominała w 2009 roku. Później dostała rolę w serialu "30 i pół" oraz propozycje występu w "Tańcu z gwiazdami". Zawiesiła firmę i na nowo skupiła się na aktorstwie.

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii! Weź udział i wygraj!

Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych- kliknij i sprawdź W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!

Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze!

Niewiele osób wiedziało, że Dorota Deląg przez długi czas zmagała się z poważną chorobą. "Nagle dopadła mnie jakaś uciążliwa alergia, która spowodowała potworne swędzenie skóry. Nie mogłam nic jeść, nie mogłam normalnie funkcjonować. A lekarze nie potrafili powiedzieć, co mi jest. Przez siedem miesięcy chodziłam od szpitala do szpitala. Tam tylko faszerowano mnie sterydami, które zresztą zniszczyły mi trzustkę, wątrobę, serce i tarczycę" - opowiadała kilka lat temu w rozmowie z magazynem "Gala". 

"W pewnym momencie chciano mnie nawet hospitalizować, ale uciekłam. Mogę powiedzieć, że przez swoją nieudolność lekarze zrujnowali mi zdrowie, bo naprawdę przeżyłam koszmar. Na szczęście trafiłam w końcu do wspaniałej pani doktor. Wyprowadziła mnie z choroby i całkowicie zmieniła moją dietę. Rzuciłam papierosy, przestałam pić kawę, odstawiłam mięso" - dodała aktorka. 

Dzisiaj czuje się już lepiej. Dodatkowo może liczyć na wsparcie najbliższych. W 2012 roku poślubiła swojego ukochanego, Tomasza Schejbala. Rok później para powitała na świecie córkę. Aktorka z uśmiechem mówi, że na szczęście jej mąż jest spoza branży. "Gdyby był aktorem, chyba bym zwariowała. Bo aktorzy mają potrzebę ciągłego skupiania się na sobie. "Tu byłem, to zrobiłem, a teraz ty musisz się do mnie dostosować, bo gram ważną rolę. Nie odzywaj się więc do mnie, zapomnij o seksie, weź dzieci i wyjedź do mamy" - wyznała Deląg. Aktorka postanowiła skupić się na rodzinie. Aktorstwo nigdy nie było dla niej najważniejsze. 

Obecnie rzadko pojawia się na ekranie. Zawodowo zajmuje się szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych, autoprezentacji i mów motywacyjnych. "Wystąpienia publiczne to nie  tylko wystąpienia ze sceny. Występujemy codziennie. Jeżeli zdamy sobie sprawę jak często wykonujemy autoprezentację przed klientami, osobami z zespołu, jeśli uświadomimy sobie, że używamy tego narzędzia non stop to docenimy jego moc. Jeśli w stu procentach wyrażasz zgodę na podzielenie się z innymi swoim potencjałem to pewność siebie uskrzydli nie tylko Ciebie, ale dla innych stanie się inspiracją" - można przeczytać na jej stronie internetowej. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy