Reklama

2XL

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 4973
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Elżbieta Romanowska: Nie tylko szczupli żyją na świecie

Aktorka Elżbieta Romanowska gra główną rolę w serialu telewizji Polsat "2XL". Sama należy do osób "puszystych i szyje sobie ubrania na miarę - zdradza. Emisja serialu - we wrześniu w Polsacie.


W serialu "2XL" wcielasz się w charakterną biolog Agatę Dec. Lubisz swoją bohaterkę?

Reklama

- Bardzo. Staram się dać jej trochę siebie, ale Agata ma też cechy, których ja nie posiadam. W głębi duszy moja bohaterka jest pozytywną, ciepłą osobą. Widać to szczególnie w relacjach z przyjaciółmi. W pracy jest jednak twarda, nieustępliwa, trzyma mężczyzn na dystans. Wymaga dużo od siebie i od innych. Ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć, że pod skorupą jest ktoś, kto potrzebuje ciepła, akceptacji i miłości.

"2XL" to pierwszy serial w Polsce, w którym głównymi bohaterkami są pulchne kobiety. Myślisz, że to spodoba się widzom?

- Gdy dowiedziałam się, że taki serial ma powstać, pomyślałam, że to wspaniały pomysł. Po pierwsze pod względem zawodowym, a po drugie ze względu na widzów. Przecież ludzi o pulchnych kształtach jest wiele. Do tej pory oglądaliśmy seriale, w których głównymi bohaterami byli młodzi i szczupli ludzie, a przecież nie tylko tacy żyją na świecie.

Główne bohaterki "2XL" mają na początku spore problemy z mężczyznami czy z doborem ubrań. Uważasz, że każda pulchna kobieta ma takie zmartwienia, czy to stereotyp?

- Sama mam nadwagę i nie jest to dla mnie ogromny problem. Jedyny, jaki mam, to znalezienie fajnych ciuchów. Zazwyczaj szyję ubrania na miarę, bo przecież nawet jak ma się więcej kilogramów, to można świetnie wyglądać w dobrze skrojonych ciuchach.

Rola w tym serialu jest twoją kolejną większą propozycją po "Ranczu". Myślisz, że uda ci się zmienić wizerunek?

- Postać w "Ranczu" jest wspaniałą przygodą, była cudownym początkiem. Jola jest jednak bardzo charakterystyczna. Nie tylko ze względu na wygląd, ale też na zachowanie. Postać, którą gram w "2XL", jest mi bliższa. Nie jest tak przerysowana i każdy może spotkać kogoś podobnego na ulicy, czy w autobusie.

Elżbieta Romanowska - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Popularność zyskała dzięki roli Joli w serialu "Ranczo". Jest aktorką Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W 2008 roku wzięła udział w programie "Jak oni śpiewają". We wrześniu 2013 roku na antenie telewizji Polsat rozpocznie się emisja serialu "2XL", w którym Romanowska gra jedną z głównych ról. Ma 30 lat.

 

Rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life)

 

 


Dowiedz się więcej na temat: 2XL | seriale | Elżbieta Romanowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje