Reklama

2XL

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 5177
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

2XL rządzi w Polsacie!

Elżbieta Romanowska, której popularność przyniósł serial "Ranczo" od jesieni będzie gwiazdą telewizji Polsat. Aktorka zagra główną rolę w nowej produkcji "2XL", w reżyserii Bodo Koxa.


Reklama

Jak zapewniają twórcy serial wychodzi poza stereotypy wielkomiejskiego trendu, że jedynie słusznym i najpiękniejszym rozmiarem świata jest "S".

Produkcja ma również zwrócić uwagę na kwestię otyłości i problemy, z którymi zmagają się osoby przechodzące na dietę.

Choć główna bohaterka w lodówce ma jedynie światło i żywi się przysłowiowym liściem sałaty, nie oznacza to, że cała ekipa "2XL" przejdzie lifting na oczach widzów. Wręcz przeciwnie, jak zdradziła nam Ela Romanowska, w kontrakcie ma zakaz odchudzania do odwołania.

Agata Dec pracuje w laboratorium analiz medycznych. Jest wysokiej klasy specjalistką, publikuje w prasie medycznej. To perfekcjonistka, kobieta pewna siebie w pracy, w domu pełna kompleksów z powodu wagi, a raczej nadwagi.

Drastyczna dieta, na którą się decyduje sprawia, że trafia do szpitala. Wówczas na jej drodze staje nie tylko kochający zdrowy i aktywny tryb życia góral - Robert, ale także dietetyczka, podobnie jak Agata borykająca się całe życie z utrzymaniem linii. W tej roli - Edyta Jungowska.

- Agata pochodzi z małej miejscowości. Kiedyś była Miss Pomorza. Niestety po traumatycznych przejściach z narzeczonym, który rozesłał jej roznegliżowane zdjęcia do magazynów, zaczyna zażerać stres. Tyje. Poznajemy ją w fazie wielkiego "rozkwitu". Kompletnie nie wie co ma ze sobą zrobić. Podejmuje dramatyczną próbę zrzucenia wagi. Mdleje i po wielu perypetiach trafia do dietetyczki i tam zaczyna się cała historia.

- Na co dzień wspiera ją, "matkuje" i dzielnie znosi huśtawki jej nastrojów dwójka przyjaciół Bożena i Jurek, w przeciwieństwie do kolegów z pracy, z którymi nie ma dobrych relacji. Szczególnie z Alkiem, którego gra Piotr Rogucki. To samo zło i przyczyna największych ognisk zapalnych w laboratorium. Do czasu aż na horyzoncie zjawia się "nowy" pracownik laboratorium...

- Robert, który próbuje zajrzeć głębiej, w duszę Agaty. I w tym momencie przerwę (uśmiech), zostawiając widzom przyjemność poznania Agaty bliżej" - powiedziała Ela Romanowska, którą spotkaliśmy na planie nowej, 13-odcinkowej produkcji.

Wspomniany Robert Wielgosz, którego gra Piotr Stramowski, wprowadza w bagienno-krecią naturę laboratorium zupełnie nową energię. Orędownik zdrowego trybu życia, który przyjeżdża do pracy na rowerze jest pełen podziwu dla osiągnięć zawodowych Agaty. Bardzo szybko zawodowa atencja przeradza się w coś więcej.

- Agata intryguje Roberta od samego początku. To facet po przejściach, także przejściach z kobietami. Pewne sprawy przewartościował i teraz bardziej zwraca uwagę na wnętrze płci pięknej. Nie jest mu łatwo przebić się przez pancerz Agaty, bo ona nie dopuszcza do siebie nikogo poza najbliższymi, a na facetów ma istną alergię.

- Jednak Robert się nie poddaje. Trudno jednak mówić o tym, że znajduje sposób na Agatę. Idzie bardziej za instynktem. Chwyta dzień. Jest bezpośredni, szczery w swoich intencjach. Coś między nimi iskrzy od samego początku, choć ich znajomość zaczyna się zdecydowanie od czubienia niż od lubienia - powiedział Piotr Stramowski.

W pozostałych rolach zobaczymy: Piotra Polka, Ewę Kaim, czy Marka Kaliszuka.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 2 XL | seriale | Elżbieta Romanowska | Piotr Rogucki | 2XL | Piotr Stramowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje