13 posterunek
Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 774
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"13 posterunek": Co się stało z serialową Andżelą?

Joanna Jędrejek, czyli Andżela z "13 posterunku", po zakończeniu 2. sezonu serialu zniknęła z ekranów. Co robi i jak wygląda dziś?

Jędrejek urodziła się 23 października 1970 roku w Zgorzelcu. W 1993 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie z filią we Wrocławiu. Od razu po otrzymaniu dyplomu zagrała epizod w filmie "Jańcio Wodnik", a dwa lata później wystąpiła u Marka Koterskiego w "Nic śmiesznego".

Później rozpoczęła swoją przygodę z "Klanem", gdzie pojawiała się aż w... 3 różnych rolach (zagrała właścicielkę zakładu fryzjerskiego, siostrę Macieja Gniadowskiego, szefa kuchni w restauracji "Rosso" należącej do Moniki i Gabrieli oraz doktor Szajkowska, lekarz medycyny estetycznej, u której kuracji odmładzającej poddała się Monika).

Reklama

Jednak największą popularność przyniosła aktorce rola w "13 posterunku 2".

Postać Andżeli pojawiła się na krótko już w pierwszym sezonie serialu, jako kandydatka na miss policji. Aktorka tak spodobała się Maciejowi Ślesickiemu, że zaproponował jej stałe miejsce w obsadzie.

Za posterunkową Andżeliką oglądał się Cezary (Cezary Pazura), ale ona sama wzdychała do Komendanta (Marek Perepeczko), który regularnie odrzucał jej zaloty.

Po zakończeniu serialu, w 2000 roku, zniknęła z mediów. Niewiele osób wie, że tak naprawdę nigdy nie pożegnała się z aktorstwem!

Od 18 lat Jędrejek regularnie pojawia się w serialowych i filmowych epizodach. Zagrała w blisko 20 serialach, m.in. "Barach szczęścia", "M jak miłość", "Kasi i Tomku", "Na Wspólnej" czy "Pierwszej miłości" i kilku filmowych hitach ("Chopin. Pragnienie miłości", "Córki Dancingu", "Król życia").

Na stałe zatrudniona jest w radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego.

swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy