Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Ocena
programu
6,8
Niezły
Ocen: 34
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zofia Zborowska: Szczere wyznanie! Przeprasza za "trzy wykony"

Zofia Zborowska przeprasza za występ w "Twoja twarz brzmi znajomo"? Aktora znana szerokiej publiczności z "Barw szczęścia" (od trzech lat wciela się w Anetę Dylską) zamieściła wpis na Insta Stories, w którym przyznaje, że sześć lat temu popełniła błąd.

Tym błędem było pomalowanie twarzy białej aktorki na czarno, przemalowanie na czarnoskórą (tzw. "black face").

"Black face" współcześnie jest w USA uznawane ze przejaw rasizmu - w latach 40. XX wieku były bowiem popularne widowiska, w których parodiowano m.in. kulturę osób czarnoskórych.

Biali aktorzy przebierali się w tradycyjne stroje i malowali twarze na czarno.

Zofia Zborowska podczas jednej z edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" pomalowała swoją twarz trzykrotnie (kiedy występowała jako Macy Gray, Missy Elliot, Coolio).

Reklama

Po latach przyznała, że to był błąd. Napisała, że sześć lat temu w Polsce mało kto wiedział, czym jest "black face", a ona sama chce przeprosić za te trzy wykony.

Zrobiła to przy okazji pytanie, jakie otrzymała na Instagramie. Fan zapytał o to, który występ wspomina najlepiej.

Zofia Zborowska to aktorka, która zawsze bardzo szczerze rozmawia ze swymi fanami, nie zadziera nosa w kontaktach z ludźmi obserwującymi ją na Instagramie i Facebooku oraz nie kreuje się w mediach społecznościowych na osobę, jaką nie jest.

Nie miga się też od trudnych pytań i kwestii oraz podchodzi do wszystkiego ze sporym dystansem.

Ku radości fanów na Instagramie zamieszcza również zabawne zdjęcia ze swoim mężem Andrzejem Wroną. Ot, choćby to z "Małą Syrenką".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy