Milionerzy
Ocena
programu
6,9
Niezły
Ocen: 15
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Milionerzy": Wygrał główną nagrodę. Szalona radość. Skoczył z krzesła

21 stycznia w szwedzkiej telewizji wyemitowano odcinek "Milionerów", który skończył się wielkim sukcesem uczestnika o imieniu Jonas. Wygrał główną nagrodę w wysokości miliona marek szwedzkich. Po usłyszeniu werdyktu, mężczyzna wyszedł na krzesło i z niego zeskoczył!

Główna wygrana w szwedzkich "Milionerach"

Od początku było wiadomo, że zajdzie daleko. Jonas von Essen, bo tak nazywał się uczestnik, doskonale radził sobie z pytaniami. Dotarł do finałowego pytania, mając na koncie aż 3 koła ratunkowe: pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

Postanowił wykorzystać jedno z kół w nietypowy sposób. Zadzwonił do kolegi i zaprosił go na imprezę którą zorganizuje, kiedy zdobędzie milion marek szwedzkich. Chwilę później przyznał jednak, że odpowiedź na pytanie wcale nie jest taka oczywista i waha się. Jak brzmiało?

Który architekt zaprojektował indyjski stan Pendżab i stolicę stanu Haryana - zbudowane w latach pięćdziesiątych?

Reklama

a) Le Corbusier
b) Jorn Utzon
c) Ralph Erskine
d) Oscar Niemeyer

Po wykorzystaniu kół, Jonas musiał zdecydować między wariantami a) oraz d). Zaryzykował, zaznaczył odpowiedź "Le Corbusier" i... zwyciężył! Z radości wszedł na krzesło i z niego zeskoczył, wszystko przy wiwatującej publiczności.

Jonas von Essen - Mistrz Pamięci

Jonas zdecydowanie nie należy do zwykłych ludzi - dwa razy zdobył tytuł Mistrza Pamięci. Konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej ilości informacji w czasie.

Poza tym jest rekordzistą kraju w podaniu jak największego rozwinięcia liczby Pi - Jonas w 2020 roku podał 24 063 miejsca po przecinku! Wziął również udział w tamtejszej edycji programu "Mam talent!". Zapamiętał imiona aż 500 osób z publiczności, co wprawiło jurorów w osłupienie.

Jonas otrzymał wtedy złoty przycisk, co pozwoliło mu na natychmiastowy awans do finału.

Autor: Hubert Drabik

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy