Reklama

Zmarła Diana Douglas

Aktorka, modelka i pierwsza żona Kirka Douglasa, Diana Douglas, zmarła w wieku 92 lat. Przegrała walkę z rakiem.


Przede wszystkim aktorka

Reklama

Diana Douglas rozpoczęła swoją karierę w 1942 roku od małych ról w serialach telewizyjnych. Jej debiutem filmowym była rola w "Keeper of the Flame".

Od tamtej pory pojawiła się w ponad 50 filmach i popularnych serialach. Miłośnicy teatru mogli ją zobaczyć w drugoplanowych rolach w sztukach takich jak "My Fair Lady", "Zimowa opowieść", "Hamlet" - rola Gertrudy, jak często wspominał, należała do jej ulubionych.

Na małym ekranie Diana Douglas zagrała w wielu kultowych seriach, m.in.: w "Dynastii", "Dallas", "Prezydenckim pokerze", "Pięknej i bestii", czy "Dowodach zbrodni".

W 2003 roku zagrała w filmie "Wszystko w rodzinie" wraz z mężem, synem oraz wnukiem Cameronem Douglasem. Jej ostatnią rolą był występ w "Ostrym dyżurze" w 2008 roku.

Jako żona i matka

Była pierwszą żoną aktora Kirka Douglasa (w latach 1943-1951) i matką Michaela Douglasa.

Z małżeństwem Diany i Kirka wiąże się zabawna historia. Podobno kiedy Kirk Douglas, który studiował razem Dianą na American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku, zobaczył zdjęcie Diany na okładce miesięcznika "Life" powiedział swoim kolegom, że się z nią ożeni.

Po rozwodzie z Kirkiem w 1951 roku, Douglas była jeszcze dwukrotnie zamężna - z aktorem Billem Darridem (1956-1992) i z Donaldem Websterem.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama