Zbigniew Zamachowski w młodości przeżył koszmar. Bolesne tajemnice aktora wyszły na jaw

Zbigniew Zamachowski uznawany jest za jednego z najlepszych polskich aktorów. Zasłynął licznymi rolami filmowymi, serialowymi oraz dubbingowymi. Znany jest głównie z roli Michała Wołodyjowskiego w „Ogniem i mieczem”, czy Edka w „Cześć Tereska”. Zagrał również w kultowych „Zmiennikach” Barei. Równie dynamiczne jak kariera zawodowa aktora jest jego życie prywatne. W mediach często mówi się o kolejnych partnerkach i małżeństwach Zamachowskiego, a także o jego głośnych rozstaniach. Jakiś czas temu jednak, ówczesna partnerka aktora – Monika Richardson, zdradziła więcej szczegółów z jego przeszłości. Okazuje się, że w młodości aktor doświadczył ogromnej tragedii i straty.

Zbigniew Zamachowski: Kariera aktorska

Aktor urodził się w Brzezinach w 1961 roku. Zanim pomyślał o aktorstwie, skończył technikum ekonomiczne i szkołę muzyczną. Następnie udał się do Łodzi i tam w 1985 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFiT.

Zamachowski zadebiutował już w 1981 roku docenioną przez krytyków rolą Ryśka w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Regulskiego. Na początku kariery regularnie grał w Teatrze Studio, by od 1997 roku związać się na stałe z Teatrem Narodowym. Za swoje niezwykłe osiągnięcia nagrodzony został licznymi statuetkami. Kilkukrotnie otrzymywał Wiktory, Złotą Kaczkę, a także dwukrotnie nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Reklama

Sukcesy i liczne nagrody w życiu zawodowym nie zawsze przekładały się na powodzenie w życiu prywatnym. Aktor ma za sobą trzy małżeństwa i, jak się niedawno okazało, traumy z przeszłości.

Zbigniew Zamachowski prywatnie

Aktor swoją pierwszą żonę, Annę Komornicką, poznał w 1990 roku. On miał wówczas 29 lat, a ona niespełna 20. Dziewczyna prowadziła z mamą agencję aktorską, której jednym z klientów był właśnie Zamachowski. Para szybko nawiązała romans, który zakończył się ślubem. Wkrótce okazało się, że dzieląca parę różnica wieku jest dla nich problemem - aktor marzył o stabilizacji i dzieciach, a jego żona o karierze. Partnerzy nie doszli do porozumienia, a ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. Komornicka po rozstaniu z mężem ułożyła sobie życie z wokalistką Magdą Femme.

Po burzliwym pierwszym małżeństwie, aktor ustatkował się i znalazł szczęście u boku Aleksandry Justy, z którą ma czworo dzieci - Antka, Bronkę, Marysię i Tadeusza. Po kilkunastu latach małżeństwa w związku pary zaczęło się psuć. Zamachowski najpierw w 2009 roku zaczął zdradzać żonę z Agnieszką Glińską, by ostatecznie zostawić ją w 2012 roku dla prezenterki i dziennikarki Moniki Richardson.

To właśnie trzecia żona Zamachowskiego w jednym z wywiadów ujawniła informacje o bolesnych doświadczeniach aktora z przeszłości.

Zobacz też: Zbigniew Zamachowski często się zakochiwał. Kim była jego pierwsza żona?

Utrata ojca i synka

Żona aktora kilka lat temu w wywiadzie dla magazynu "Gala" opowiedziała o bolesnych momentach, których doświadczył wiele lat wcześniej. Aktor, będąc jeszcze nastolatkiem, przeżył ogromną tragedię. Jego ojciec popełnił samobójstwo na oczach syna , gdy ten przygotowywał się do matury. Był to ogromny wstrząs dla artysty, niestety nie ostatni. Z opowieści Moniki Richardson wynika, że aktor kilkanaście lat później doznał kolejnej, bolesnej straty. Zamachowski miała syna ze związku z Anną Komarnicką, ale chłopiec zmarł.

Sam aktor unika wypowiedzi na temat traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Obecnie układa sobie życie na nowo, z aktorką Gabrielą Muskałą.

Zobacz też: Naturalna Joanna Liszowska pokazała mokre ciało i włosy w nieładzie. Tak wygląda tuż po kąpieli! "Rusałka" [ZDJĘCIA]

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy