Reklama

Zagraniczne premiery - "Raport mniejszości" idzie pod nóż

Przekazaliśmy wam niedawno dobre wiadomości z frontu walk, więc teraz pora na te mniej przyjemne. Musimy odpowiedzieć na pytanie, jakie zagraniczne nowości mogą zostać skasowane.

Kandydatami do jak najszybszego ściągnięcia z anteny są "Raport mniejszości" (odcinek premierowy zgromadził niecałe 3 miliony widzów), "The Player" (5 mln) oraz "Blood and Oil" (6 mln). W kolejnych tygodniach oglądalność tych seriali była coraz gorsza - po trzech tygodniach od premiery "Raport mniejszości" oglądało już tylko 700 tysięcy osób.

Reklama

Seriale te nie zyskały zainteresowania starszych widzów, ani, co gorsza, młodszych. Na mierne wyniki produkcji wpłynęła również konkurencja (w porze emisji "Raportu..." na antenie NBC króluje program "The Voice).

"Raport mniejszości"


"Raport mniejszości" powstał na podstawie filmu Steven Spielberga z 2002 roku i jest jego kontynuacją. Akcja serialu ma miejsce 10 lat po wydarzeniach z filmowego oryginału i skupia się wokół losów trzech jasnowidzów, którzy starają się wykorzystać swoje zdolności, aby pomóc innym.

Słabe wyniki serii specjalnie nie dziwią - niedobrani aktorzy, absurdalność wykreowanego świata czy przewidywalny, proceduralny charakter produkcji nie jest w stanie przykuć uwagi na więcej niż pięć minut. Jeżeli można przełknąć niedopracowaną historię, to nie sposób zignorować miernego aktorstwa (Megan Wood zupełnie sobie nie radzi) i nudnych bohaterów.

W ubiegły weekend stacja FOX zadecydowała w końcu o zmniejszeniu liczby odcinków pierwszego sezonu "Raportu mniejszości". Z początkowo zaplanowanych 13. odcinków zrealizowanych zostanie tylko 10., co jest właściwie równoznaczne ze skasowaniem serialu. Na pocieszenie możemy poinformować, iż według zapowiedzi scenarzyści postarają się zakończyć wszystkie rozpoczęte w pilocie wątki. W produkcji wystąpili: Megan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama.

"Blood and Oil"

Kolejnym serialem, którego losy za niedługo zostaną rozstrzygnięte, jest "Blood and Oil". Serial stacji ABC to opowieść o parze, która wybiera się w podróż do Rock Springs (Północna Dakota), aby odszukać złoża ropy naftowej (po tym jak, pomysł z otworzeniem w miasteczku pralni samoobsługowej nie wypalił). Zaprezentowana historia z pewnością nie należy do najbardziej interesujących, więc nie dziwi również brak zainteresowania widzów.

Kolejnym gwoździem do trumny okazało się zarysowanie w "Blood and Oil" wątków prosto z opery mydlanej. Publiczność, która ma do wyboru produkcje HBO, Netfliksa czy Amazona raczej nie spojrzy na ten serial łaskawym okiem. Plusem serii jest udział Dona Johnsona, jednak nawet kultowy Sonny ("Policjanci z Miami") nie jest w stanie uratować tego tytułu.

W serialu występują: Don Johnson, Chace Crawford, Rebecca Rittenhouse, Scott Michael Foster.

"The Player"

"The Player" (z udziałem aktorów takich jak Philip Winchester, Charity Wakefield, Damon Gupton, Wesley Snipes) przedstawia losy Alexa Kane’a, byłego komandosa, którego życie zmienia się w jednej chwili. Serial miał być pewnym hitem jesiennej ramówki stacji NBC, jednak tak się nie stało. Bohaterowie są źle zarysowani, a ciągłe bieganie i strzelanie to materiał na góra dwa odcinki serii.

Serialowi nie pomógł nawet udział Wesleya Snipesa. Biorąc pod uwagę, iż NBC ma już swój wielki tegoroczny hit (w poniedziałek zamówiono kolejne 9. odcinków "Blindspot", co oznacza, że seria ta jest pierwszą z nowości, która uzyskała pełny, 22-odcinkowy sezon i będzie emitowana do maja 2016 roku) los "Gracza" zdaje się być przesądzony.

Z powracających seriali tendencje spadkowe zanotowały takie produkcje jak "CSI: Cyber", "Castle", "Agenci NCIS: Los Angeles". Wyjątkowo zła sytuacja rysuje się dla "Jeźdźca bez głowy" - seria miała największy spadek oglądalności ze wszystkich wymienionych wyżej tytułów.

Na swoją premierę czekają "Impersonalni", ale tutaj raczej nie zdarzy się cud i zbliżający się 5. sezon będzie ostatnim na antenie stacji CBS. Twórcy mają nadzieję, że seria zostanie wykupiona przez inny kanał, a historię Reese'a i Fincha będą mogli opowiadać jeszcze przez parę lat.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Raport mniejszości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje