Znani i lubiani wspierają Ukrainę
Od kilku dni na terenie Ukrainy rozgrywa się dramat milionów ludzi, którzy mimowolnie znaleźli się na terenie zmagań wojennych i każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. O pomoc dla Ukraińców apelują wszyscy. Szczególnie gorliwe są nawoływania osób, które jakiś czas temu opuściły ojczyznę i osiedliły się na stałe w innych państwach, w tym Polsce. Wśród nich znajdziemy gwiazdy estrady, popularnych aktorów i prezenterów.
Swoją solidarność z Ukraińcami wyraziła m.in. Marina Łuczenko-Szczęsna. Polska piosenkarka, kompozytorka i aktorka pochodzenia ukraińskiego nie kryła niepokoju sytuacją swoich rodaków, czym podzieliła się na Instagramie. Na profilu aktorki pojawiła się grafika poprzez którą artystka prosiła o pokój, modlitwę i wsparcie Ukraińców.

Marina nie jest jednak jedyną polską gwiazdą, w której żyłach płynie ukraińska krew i która może czuć ogromny niepokój w związku z tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.
Zobacz również:
Gwiazdy, które mają ukraińskie korzenie
Oprócz Mariny, w polskim show-biznesie funkcjonuje wiele gwiazd, w których żyłach płynie ukraińska krew. Oto kilka z nich:
Weronika Marczuk
Weronika Marczuk jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Przygodę z telewizją zaczynała jako producentka, choć wielokrotnie miała okazję sprawdzić się także w roli aktorki.
Marczuk urodziła się na Ukrainie. Jako młoda, ambitna kobieta marzyła o zdobyciu odpowiedniego wykształcenia, które pozwoliłoby jej na zdobycie pracy. W tym celu w wieku 20 lat postanowiła przeprowadzić się do Polski, która z czasem stała się jej drugim domem. Tu znalazła miłość i rozwijała karierę.
O Weronice Marczuk szczególnie głośno zrobiło się w 2009 roku, kiedy usłyszała zarzut przyjęcia 100 tysięcy złotych łapówki i zamiaru przyjęcia kolejnych 300. Twierdzono, że brała ona czynny udział w ustawieniu planowanej prywatyzacji Wydawnictwa Naukowo-Technicznego. Dwa lata później została oczyszczona z zarzutów, ale skandal negatywnie wpłynął na jej dalszą karierę i życie prywatne.

Joanna Szczepkowska
Joanna Szczepkowska, czyli niezapomniana Lidka Jasińska z "Domu", może pochwalić się bogatymi rodzinnymi korzeniami. Okazuje się bowiem, że jej ojciec pochodził z rodziny o niemiecko-polskich korzeniach, matka natomiast była z pochodzenia po trochu Żydówką, a po trochu Ukrainką.
Aktorka ostro zareagowała na agresję Putina na Ukrainę, publikując na Facebooku emocjonalny wpis. "***** Putina" - napisała na swoim profilu, używając - zamiast pięciu gwiazdek - słowo powszechnie uznawane za wulgaryzm.

Mozil popularność zdobył przede wszystkim jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Oprócz tego jest kompozytorem, akordeonistą i... aktorem dubbingowym. Widzowie mogą kojarzyć jego głos z takich produkcji, jak: "Kraina lodu", "Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów", czy "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę".
Choć artysta urodził się w Zabrzu, z Ukrainą łączą go więzy krwi - jego ojciec bowiem pochodził z Ukrainy, która w owym czasie wchodziła jeszcze w skład Związku Radzieckiego.

Robert Makłowicz
Robert Makłowicz przez lata prowadził program w TVP "Makłowicz w podróży". To dzięki temu formatowi zyskał jeszcze większą sympatię i popularność. Przez wiele lat czarował widzów opowieściami o zwiedzanych miejscach oraz regionalnej kuchni.
Niewiele osób pewnie wie, że słynny ekspert kulinarny może pochwalić się bogatymi rodzinnymi korzeniami. W jego żyłach płynie domieszka ukraińskiej krwi.
"W moich żyłach płynie krew polska, ukraińska, ormiańska, węgierska, a także kropla austriackiej. Może właśnie dlatego uwielbiam wyjeżdżać za granicę i być jedną nogą gdzieś na zewnątrz" - mówił w wywiadzie dla Telemagazynu.










