Reklama

"W garniturach": Księżna Meghan urodziła! Znamy płeć dziecka

Książę Harry i księżna Meghan Markle, była aktorka znana z serialu "W garniturach", zostali rodzicami. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat w poniedziałek rano.

Dziś Pałac Kensington oficjalnie potwierdził, że pierwsze dziecko księcia Harry'ego i księżnej Meghan przyszło na świat. Para doczekała się chłopca. Na oficjalnym koncie księżnej i księcia poinformowano, że potomek waży 3,30 kg, a jego rodzice nie posiadają się ze szczęścia. Imię dziecka jest jeszcze nieznane. Kilka godzin wcześniej Pałac Buckingham poinformował, że rozpoczęła się akcja porodowa. Książę Harry był przy księżnej w trakcie porodu. 

Reklama

Nie jest pewne, czy księżna Sussex zdecydowała się na domowy poród. Wiadomo, że chciała iść w ślady królowej Elżbiety II, która rodziła w Pałacu Buckingham. W czasie domowego porodu miała zagwarantowane wszelkie udogodnienia.

Dziecko księcia Harry'ego i księżnej Meghan jest siódme w kolejce do tronu. Zaraz po księciu Karolu, Williamie, trójce jego dzieci i księciu Harrym. 

Dobre wieści

Wiadomość o ciąży 15 października 2018 roku przekazał Pałac Kensington. To wtedy brytyjscy poddani dowiedzieli się, że książę Harry i księżna Meghan spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Zaledwie kilka dni wcześniej książęca para uczestniczyła w ślubie księżniczki Eugenii. Na dworze mówiono, że to na jej weselu Harry i Meghan przekazali radosną wiadomość członkom rodziny.

Wystawne przyjęcie

Choć Brytyjczycy cieszyli się z tego, że Meghan i Harry spodziewają się dziecko, księżną spotkała krytyka za niezwykle wystawne przyjęcie z okazji zbliżających się narodzin, tzw. baby shower.

Uroczystość odbyła się w lutym w luksusowym hotelu w Nowym Jorku. Organizatorkami przyjęcia były bliskie przyjaciółki Meghan, Serena Williams i Amal Clooney.

Zapracowana przyszła mama

Poddani doceniali księżną za to, że była aktywna zawodowo niemal do końca ciąży i reprezentowała Wielką Brytanię za granicami królestwa. Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, Tonga, Maroko, Stany Zjednoczone to jedne z miejsc, które Meghan odwiedziła, gdy spodziewała się dziecka.

Wyprowadzka z Wielkiej Brytanii?

Kilka dni temu "The Sunday Times" opublikował artykuł, według którego planowana jest przeprowadzka księcia Harry’ego i Meghan Markle do Afryki. Według niektórych brytyjskich mediów, na wyjazd pary ma nalegać królewska administracja, która obawia się, że Meghan przyciągnie równie dużą i niezdrową uwagę mediów, co księżna Diana. Pałac Buckingham nie zaprzeczył ani nie potwierdził doniesień o przeprowadzce. W oświadczeniu napisano, że "wszelkie plany dotyczące księcia i księżnej są w tej chwili w fazie spekulacji. Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta".INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje