"Układ warszawski": Nowy serial kryminalny

Trwają zdjęcia do 15-odcinkowego serialu kryminalnego. Większość jego bohaterów pracuje w jednym ze stołecznych komisariatów... Jesienią w TVN.

- Jest to nieduży, czerniakowski posterunek, może nawet trochę prowincjonalny – opisuje swoje serialowe miejsce pracy Katarzyna Herman.

Reklama

Grana przez nią Ewelina Bargan, Naczelniczka komisariatu, to miejscowy szeryf w spódnicy, który świetnie radzi sobie z podwładnymi.

– Czuję się jak przedszkolanka, która musi opanować grono dzieci. A właściwie z moimi policjantami jest gorzej niż z dziećmi – wyjaśnia aktorka.

Jej trzej współpracownicy (w tych rolach Adam Ferency, Bartłomiej Topa i Alan Andersz) bywają nieporadni, ale mimo to nie można odmówić im skuteczności. Poza nimi na czerniakowskim posterunku jest jeszcze ktoś, komu szefowa może ufać. Mowa o komisarz Zuzannie Szarek (Olga Bołądź). Współpraca między paniami układa się doskonale.

– Łączy nas kobieca solidarność. Próbujemy wprowadzić lekki wątek feministyczny w tej męskiej placówce – dodaje Herman.

Świeża krew

Kiedy do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego trafia Marek Oporny (Lesław Żurek), zostaje przydzielony do pracy z Zuzą. Oboje są niezwykle ambitni. Marka nie są w stanie złamać pierwsze niepowodzenia. A skoro już musi pogodzić się z tym, że najsłynniejszy złodziej Antoni Rylski vel Łapa (Jan Englert) jest jego stryjem, postanawia zawrzeć z nim pewien układ...

a.im.

Dowiedz się więcej na temat: Układ Warszawski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje