Reklama

"Ucieczka z Dannemory": Od 7 grudnia w HBO

Akcja miniserialu "Ucieczka z Dannemory" ("Escape at Dannemora") oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 2015 i dotyczy niecodziennej ucieczki dwóch mężczyzn z więzienia Dannemora w stanie Nowy Jork. W realizacji planu pomogła osadzonym zamężna pracownica więzienia, która przez wiele miesięcy miała romans z oboma mężczyznami. Poszukiwania zbiegów, którzy odsiadywali tam wyroki za morderstwo, prowadzono na terenie całego stanu.

Skazany za morderstwo Richard Matt (Benicio Del Toro) opracowuje plan ucieczki. W realizacji zamiarów pomaga mu Tilly Mitchell (Patricia Arquette) - pracująca żona i matka, która kieruje więzienną szwalnią. Tilly wdaje się w romans z Mattem, ale także drugim skazanym - Davidem Sweatem (Paul Dano). Ten odsiaduje wyrok za zabicie policjanta i być może darzy Tilly prawdziwym uczuciem. David dość niechętnie zgadza się pomóc Richardowi Mattowi w realizacji jego planu.

Reklama

Reżyserem produkcji jest zdobywca nagrody Emmy Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson ("Mad Men") i nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Tolkin ("Gracz"), którzy poznali się w zespole scenarzystów podczas prac nad serialem "Ray Donovan".

Pierwszy odcinek serialu "Ucieczka z Dannemory" jest już dostępny w HBO GO, kolejne dodawane będą co tydzień w poniedziałki. Na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 7 grudnia o godz. 20:10. Produkcja liczyć będzie osiem odcinków.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje