"The Palace": Kate Winslet zagra główną rolę w serialu!

Kate Winslet zaangażowała się w kolejny telewizyjny projekt. Tym razem pojawi się w serialu zatytułowanym „The Palace”. Laureatka Oscara nie tylko wcieli się w główną bohaterkę, ale też będzie pełnić obowiązki producentki wykonawczej serii. Za reżyserię odpowiada Stephen Frears, twórca „Skandalu w angielskim stylu”, „Powiernika królowej” i „Boskiej Florence”.

Kate Winslet kontynuuje telewizyjną karierę!

Dzięki głównej roli w obsypanym nagrodami serialu "Mare z Easttown", Kate Winslet po dziesięcioletniej przerwie w wielkim stylu wróciła na szklany ekran. Gwiazda "Titanica" i "Lektora" w produkcji HBO wcieliła się w policjantkę z małego miasteczka, która prowadzi skomplikowane dochodzenie w sprawie morderstwa nastolatki, a jednocześnie mierzy się z poważnymi problemami w życiu osobistym. Kreacja Winslet została doceniona zarówno przez widzów, jak i krytyków - za swoją rolę aktorka zdobyła statuetkę Emmy, Złoty Glob i nagrodę Satelity.

Nie powinno zatem dziwić, że laureatka Oscara postanowiła kontynuować przygodę z telewizją. Stacja HBO poinformowała w udostępnionym mediom komunikacie prasowym, iż zamówiła nowy miniserial z udziałem Winslet. Mowa o "The Palace", produkcji opowiadającej "historię jednego roku za murami pałacu autorytarnego reżimu, który chyli się ku upadkowi". Prócz tego enigmatycznego zarysu fabuły żadnych szczegółów serialu na razie nie ujawniono. Nie wiadomo też, jaką postać zagra w nim Winslet. Pewne jest natomiast, że aktorka będzie też producentką wykonawczą projektu.

Reklama

"The Palace": Szczegóły dotyczące produkcji

Reżyserią serialu "The Palace" zajmie się Stephen Frears, twórca "Skandalu w angielskim stylu", "Powiernika królowej" i "Boskiej Florence". Scenariusz napisze Will Tracy, jeden ze scenarzystów słynnej "Sukcesji". "Jesteśmy doprawdy zaszczyceni tym, że zaangażowaliśmy do naszego serialu grupę tak utalentowanych twórców i wykonawców. To, że Kate Winslet i Stephen Frears, dwie czołowe postaci w naszej branży, które - co zdumiewające - nigdy wcześniej ze sobą nie współpracowały, połączyli siły, aby ożywić szalenie oryginalny, proroczy i błyskotliwy scenariusz Willa Tracy’ego, jest dla nas spełnieniem marzeń" - powiedziała w oświadczeniu Francesca Orsi, wiceprezeska HBO Programming.

Data premiery "The Palace" nie została jeszcze ogłoszona. (PAP Life)

iwo/ gra/

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Kate Winslet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy