Reklama

"Świat według Bundych": Gwiazdy po latach

Jeden z najpopularniejszych i najdłuższych sitcomów lat 90. Kto nie oglądał przygód wiecznie narzekającego sprzedawcy butów, Ala, i jego niezbyt rozgarniętej rodzinki? Specjalnie dla wszystkich „pamiętających” sprawdziliśmy, co przez ten czas porabiały gwiazdy hitowej produkcji.


Kelly - Christina Appelgate

Reklama

Była jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia lat 90. Po zakończeniu "Świata..." pojawiła się w wielu serialach (np.: "Jej cały świat" czy "Kim jest Samantha?") oraz filmach. 20 października 2001 r. wyszła za mąż za aktora Johnathona Schaecha. W grudniu 2005 r. do sądu wpłynął pozew złożony przez Schaecha. Powód? Różnice charakteru nie do pogodzenia. Po rozwodzie w 2007 r. Christina zaczęła spotykać się z producentem broadway’owskim Lee Grivasem.

Związek trwał do 4 lipca 2008 r., kiedy to mężczyzna został znaleziony martwy (przedawkowanie narkotyków). Miesiąc później magazyn "People" poinformował, że u Applegate wykryto raka piersi. Rok później świat dowiedział się, że po kuracji i podwójnej mastektomii aktorka wygrała walkę z nowotworem.

W 2009 r. rozpoczęła też się jej znajomość z muzykiem, Martynem LeNoble. Para zaręczyła się w Walentynki rok później. W styczniu 2011 r. na świat przyszła ich córeczka Sadie Grace, a para pobrała się 23 lutego 2013 r.

Bud - David Faustino

Należał do grona "cudownych dzieci Hollywoodu" lat 90. Ale to nie kolejne role przyniosły mu sławę, a kolejne wybryki. Jeszcze jako gwiazdor "Świata..." 40-letni David postanowił zasmakować szalonego życia wypełnionego imprezami z udziałem alkoholu i narkotyków. Po zakończeniu produkcji Faustino trafił do Centrum Duchowego w Los Angeles, gdzie poznał Andreę Elmer.

Po pięciu latach związku para pobrała się 24 stycznia 2004 r. W maju 2006 r. ogłosili separację. Aktor odmówił płacenia alimentów żonie, a w lutym 2007 r. do sądu wpłynął pozew rozwodowy przez niego złożony - różnice charakteru nie do pogodzenia. W maju aktor został zatrzymany za prowadzenie pod wpływem alkoholu i posiadanie marihuany. Chcąc uniknąć kary, Faustino zgodził się udać na leczenie do ośrodka rehabilitacyjnego. Od kilkunastu miesięcy widywany jest w towarzystwie tajemniczej szatynki.

Prócz reaktywowania kariery aktorskiej (gościnne występy, własny webserial, firma producencka) David poświęca się też muzyce. Jeszcze za czasów "Świata..." próbował sił w świecie rapu.

Marcy - Amanda Bears

Jeszcze będąc gwiazdą "Świata według Bundych" w 1993 r. zorganizowała konferencję prasową w trakcie Narodowego Dnia Coming Outu i publicznie ujawniła, że jest lesbijką. Była pierwszą z gwiazd primetime’owych seriali, które publicznie "wyszły z szafy". - Poczułam się w końcu wolna - wyznaje po latach 55-letnia Bears.

Po zakończeniu "Bundych" pojawiła się gościnnie w kilku sitcomach, np. "Jej cały świat" nie tylko w roli aktorki, ale też reżyserki. - Zdecydowanie wolę pracę reżysera. Lubię grać, ale nie jestem fanką tej całej celebryckiej otoczki z tym związanej - wyznała w wywiadzie w 2013 r. 

Obecnie przygotowuje się do nakręcenia kilku seriali dla Disney Channel. Jest ambasadorką stowarzyszeń LGBT i działa w kampaniach na rzecz świadomości i walki z AIDS. Zajmuje się też realizacją projektów telewizyjnych i teatralnych dla mniejszości seksualnych. W 1993 r. Amanda i jej, ekspartnerka, Dell Pierce adoptowały córeczkę Zoe. Od 2010 r. Bears jest w związku z Carrie Schenken.

Jefferson - Ted McGinley

Drugi mąż serialowej Marcy. W serialu wypełnił pustkę po Davidzie Garrisonie (Steve), który odszedł w trakcie 4. sezonu. Powód? Poprosił producentów o zwolnienie go z kontraktu, bo chciał wrócić na deski teatru. Ted pojawił się w świecie Bundych w sezonie 5. i został do końca.

Od zakończenia produkcji McGinley przewija się gościnnie na ekranie w serialach (wyjątek: sitcom z 2003 r. "Hope & Faith", gdzie zagrał jedną z głównych ról i pojawił się we wszystkich 55 odcinkach) oraz filmach telewizyjnych i kinowych klasy C. Przez krytyków złośliwie, choć nie do końca słusznie, nazywany "zabójcą seriali". - Nakręciłem siedem i pół sezonu "Świata...", cztery "Happy days", trzy i pół "Statku miłości". To nie tak, że ja się zjawiam i... koniec. Wierzę, że po coś znalazłem się w tych serialach i coś do nich wniosłem. Nie lubię być jedynym winnym, bo to nieprawda - broni się 55-letni aktor.

21 czerwca 1991 r. poślubił aktorkę Gigi Rice. Para ma dwóch synów: Baeu Martina (20 l.) i Boba (17 l.). W 2008 .r wziął udział w 7. sezonie "Tańca z gwiazdami".

Peggy - Katey Sagal

Cały czas obecna na ekranie. Po okresie gościnnych występów od 2008 r. 60-letnia aktorka znajduje się na liście płac serialu "Synowie Anarchii". Jej drugą pasją jest muzyka. Do tej pory wydała dwa albumy: "Well..." (1994 r.) oraz "Room" (2004 r.). Obecnie jej utwory znajdują się na ścieżce dźwiękowej "Synów...".

W 1991 r., pracując na planie "Świata..." Katey zaszła w ciążę ze swoim trzecim mężem, Jackiem White’em. Niestety, w październiku aktorka w 7. miesiącu ciąży trafiła do szpitala, gdzie urodziła... martwą córkę. Z biegiem lat para doczekała się narodzin: córki Sarah Grace (1994 r.) oraz syna Jacksona Jamesa (1996 r.). W 2000 r. małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozwiedli się z powodu różnic charakteru. W 2011 r. o byłym małżeństwie znów stało się głośno za sprawą wsparcia, jakiego Sagal udziela walczącemu z rakiem prostaty i kości byłemu mężowi.

- Znalazła mu najlepszych specjalistów w kraju i opłaca jego terapię. (...) Wie, że jego stan jest ciężki, ale nie ma zamiaru się od niego odwrócić. Wspiera go, emocjonalnie i finansowo - pisały gazety.

Sagal udzielała pomocy White’owi już jako szczęśliwa żona męża nr 4., reżysera i aktora, Kurta Suttera. Para pobrała się 2 października 2004 r. 10 stycznia 2007 r. doczekali się narodzin córki: Esme Louise. Dziewczynka przyszła na świat dzięki surogatce. - Po ostatnim porodzie miałam problemy. Nie mogłam już mieć dzieci. Postanowiliśmy spełnić nasze marzenie inaczej - wyznała aktorka.

Al - Ed O'Neill

Po latach gościnnych występów w 2009 r. 67-letni obecnie aktor, "zaszufladkowany" jako Al, dostał szansę stałego powrotu na mały ekran w sitcomie "Współczesna rodzinka". - Nigdy nie żałowałem, że zagrałem Ala. Ale od czasów "Świata..." ludzie widzieli we mnie tylko zrzędzącego sprzedawcę butów. Cieszę się, że w końcu ktoś dostrzegł we mnie potencjał na inną rolę - wyznał w jednym z wywiadów. Zdradził też, że nigdy nie wierzył w potencjał Ala Bundy i jego rodziny. - Myślałem, że serial zostanie zdjęty z anteny w ciągu sześciu odcinków.

Od 1986 r. aktor jest mężem koleżanki po fachu Catherine Rusoff. Nie można jednak powiedzieć, że zawsze szczęśliwym. W 1989 r. nad związkiem zebrały się czarne chmury. Para rozstała się. Nieoficjalnie mówiło się, że aktor złamał śluby wierności. "National Enquirer" nawet zamieścił zdjęcia aktora z tajemniczą kobietą. O’Neill bronił się, że do zdrady cielesnej nie doszło i pozwał brukowiec do sądu. Wygrał, a magazyn przyznał się do zrobienia chwytliwego fotomontażu. W 1993 r. Ed i Catherine postanowili dać sobie kolejną szansę. W 1996 r. przywitali na świecie swoją pierwszą córkę, Claire, a trzy lata później drugą, Sophią.

W lutym 2010 r. media obiegła wiadomość, że aktor w Walentynki zdradził swoją żonę z... prostytutką. Aktor oskarżył media o prowokację. Do sprawy włączyła się policja i wkrótce afera przycichła. Wynik śledztwa został utajniony. A od tamtej pory nic nie słychać na temat kolejnych domniemanych skoków w bok O’Neilla. W 2012 r. o aktorze zrobiło się głośno za sprawą wywiadu, w którym użył przekleństwa uznanego za homofobiczne.

Poza pracą Ed interesuje się sztukami walki. W 2007 r., po 22 latach trenowania brazylijskiego Jiu-Jitsu, aktor zdobył czarny pas. - To moje największe życiowe osiągnięcie prócz moich córek - wyznał . 30 sierpnia 2011 r. aktor w towarzystwie dwóch serialowych żon (Katey Segal i Sofii Vergara), Catherine, rodziny i przyjaciół odsłonił swoją Gwiazdę na "Walk of Fame". - Nigdy nie lubiłem idei tego. To dziwne, imię na chodniku - wyznał po uroczystości odsłonięcia.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Świat według Bundych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje