"Smak zemsty" jesienią w Polsacie

"Smak zemsty" - to nowy tytuł serialu, który Polsat pokaże jesienią 2012 roku. Produkcja z Urszulą Grabowską w roli głównej znana była dotychczas pod tytułem "Dura lex".

Jak informuje serwis Wirtualne Media we wrześniu powstał odcinek pilotowy produkcji, który nadawca poddał badaniu ilościowemu na grupie 1600 osób, zbliżonej przekrojem do publiczności Polsatu. "Serial uzyskał niezwykle wysokie oceny w tym badaniu, dlatego zdecydowaliśmy o skierowaniu go do produkcji" - powiedziała Nina Terentiew, wiceprezes Polsatu ds. programowych.

Reklama

Główną bohaterką serialu jest Marta (Urszula Grabowska), pozornie szczęśliwa, niezależna kobieta samotnie wychowująca córkę Anię (Maria Nikilińska).

Przez wiele lat mieszkała w Kanadzie. Teraz wróciła do Polski. Ma piękną posiadłość, prowadzi dom mediowy i założyła fundację, która pomaga kobietom - ofiarom gwałtu. W pierwszym odcinku widzowie dowiedzą się też, że wygrała przetarg i została nową właścicielką ogólnopolskiego tygodnika kobiecego. Nie wszystko jest jednak tak kolorowe, jak wygląda na pierwszy rzut oka.

W ogrodzie Marty zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety, jednej z podopiecznych jej fundacji. Jest to kamień, który porusza lawinę. W Marcie odżywają wspomnienia z młodości. Kiedyś sama została zgwałcona, przeżyła koszmar i teraz postanawia się zemścić na wszystkich, którzy w tym wzięli udział. Po kolei odnajduje swoich prześladowców i wymierza im sprawiedliwość. Nie zabija. Po prostu odbiera im to co dla nich najważniejsze. Czasami są to pieniądze, innym razem prestiż. Postępuje z nimi tak, jak postąpiono z nią.

Lista jest długa, a osoby na niej wyszczególnione znajdują się na bardzo eksponowanych stanowiskach. Pierwszym na liście jest Doradca rządowy Ryszard Woliński (Krzysztof Pieczyński). Wsparcie znajdzie w przyjaciółce sprzed lat Tamarze (Maja Hirsh) i przystojnym policjancie wydziału kryminalnego - Tomku (Marek Bukowski).

Reżyserem i współscenarzystą jest Maciej Dutkiewicz (reżyser seriali: "Ojciec Mateusz" i "Duch w dom"), scenariusz pisze też Arkadiusz Borowik ("Miłość nad rozlewiskiem"). Widzowie Polsatu gotowe odcinki zobaczą jesienią 2012 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje