Serwis Netflix oficjalnie w Polsce?

Czy amerykański gigant mediów strumieniowych niedługo wejdzie do Polski? Wygląda na to, że tak.

Informacje o rychłym wejściu serwisu Netflix pojawiły się po zmianie komunikatu na stronie głównej domeny. Zamiast informacji o niedostępności Netfliksa w naszym kraju pojawiła się wiadomość o wejściu giganta usług VOD na polski rynek.

Reklama

Jak szybko materiały z ogromnej biblioteki filmów i seriali będą dostępne? W serwisie jak dotąd pojawiły się polskie napisy do kilku produkcji oraz zaczęła działać strona netflix.pl, jednak nie podano oficjalnej daty startu usługi w naszym kraju. Na jesieni amerykańska platforma zadebiutuje w kilku krajach europejskich (m.in: Hiszpania, Portugalia, Włochy), ale nie ma wśród nich Polski.

Realną datą wydaje się być raczej 2016 rok. Przedstawiciele Netfliksa zapowiedzieli, że do końca przyszłego roku zamierzają udostępnić swój serwis w ponad 200 państwach.

Zagadką pozostaje też cena dostępu do biblioteki. W Stanach cena usługi to ok. 8 dolarów za miesiąc.

Platforma Nextflix to największa wypożyczalnia filmów i seriali na świecie oraz telewizja internetowa. Oprócz świetnej biblioteki od paru lat Netflix emituje seriale własnej produkcji zmieniając powoli krajobraz TV w Stanach Zjednoczonych. Tytuły takie jak "House of Cards" czy "Orange is the New Black" stały się międzynarodowymi hitami i pretendentami do najważniejszych nagród takich jak Emmy, Złote Globy czy BAFTA.

Dowiedz się więcej na temat: Netflix | House of Cards | Orange is The New Black

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje